Skocz do zawartości

Polskie Panzer IV


grooby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
W literaturze spotkałem się ze stwierdzeniem, że Polacy używali bojowo zdobycznych niemieckich PzKpfw IV.Niestety nie mogę znależć zdjęć(oprócz jednego w monografii PzIV,pana Ledwocha,wyd.militaria) tych czołgów w polskich barwach.Zwracam się,więc z prośbą do szanownych kolegów, o udostępnienie, jężeli takowe mają, lub potrafią powiedzieć gdzie możnaby je znaleźć.
Czołgi miały być używane w 2 Brygadzie pancernej II Korpusu we Włoszech,najprawdopodobniej po bitwie o Monte Cassino (Piedmonte), i jeszcze mniej pewne że w 6 pułku czołgów.
Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozy bojowe LWP" J.Magnuski. wyd.MON w-wa 1985.
sprzęt zdobyczny był używany także w LWP, o tym w jednym z rozdziałów powyższej książki. PzKpfw.IV służył w 5 dywizjonie artylerii samobieżnej 6 DP. Używane były także: sturmgeschutz, SdKfz.251, 250, Hetzer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...
Witam

Piszę na tym forum mając nadzieję że ktoś z Was jeszcze na niego zagląda, ponieważ wygląda na to że znacie Szanowni Forumowicze historię Bohdana Tymienieckiego.
Otóż moja córka w szkole na lekcji dostaje do rozwiązania różne zagadki ( oczywiście za ,,6'') i tym razem pytanie jest o zwierzę które było związane z 6 Pułkiem Pancernym Dzieci Lwowskich i rzekomo jeździło również w czołgu niczym ,,Szarik''.
Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie