Skocz do zawartości

wykrywacz Salamandra


docent

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele zależy od jakości zastosowanych baterii, czy pracujesz na słuchawkach, czy głośniku oraz częstotliwości używania sprzetu.
Widziałem gości którym jeden komplet dobrych batrii starczał blizko na rok, ale w sumie nie przechodzili wiecej pewnie jak 40-50 godzin. W innym wypadku baterie padły po dwóch razach tj. 6-8 godzinach lażenia. Pomiar prądu podczas pracy był następujący: źródło plusowe zasilające układ m.cz. z głosnikiem w trakcie sygnalizacji - 35-70mA zależnie od zastosowanego głośnika i ustawionego poziomy głosu, źródło minusowe stale 18 mA stąd wniosek, że za pierwszym razem nalezy wymienić tylko 2 płaskie baterie odpowiedzialne za zasilanie układu sygnalizacji dźwiękowej a dopiero za drugim razem komplet
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pracuję z salalmandrą od maja bieżącego roku. Kupiłem ja na allegro, przerobioną z paluszków na dwie 9 V.
Od maja do dzisiaj zużyłem 3 komplety baterii. Dosyć duzo z nia biegam także nie jest to chyba duże zużycie. Teraz kupiłem alkaliczne i myslę , że na długo wystarczą. Wydaje mi sie że baterie płaskie nie będa zbyt wygodne ze względu na wielkość i ciężar.
Pozdrawiam
Peter1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie