Skocz do zawartości

Co to za monetka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie z rozoranego skarbu bo znalazłem tylko jedną. Znalazłem ją na polnej drodze i wokoło zero innych sygnałów. Leżała całkiem samotnie jakby czekając na mnie. Też miałem nadzieję na inne monety w tym miejscu. No i oczywiście dalej nie wiem jaką ma wartość. Może znajdzie się ktoś co może mi powiedzieć coś więcej na temat tej monety. Chciałbym wystawić ją na aukcji. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z rozoranego skarbu bo znalazłem tylko jedną. Znalazłem ją na polnej drodze i wokoło zero innych sygnałów"
Sprawdzales na polu obok drogi ? Szelag ma z obu stron grynszpan - takie slady powstaja najczesciej przy kontakcie z innymi monetami najczesciej lezac sobie w skarbie ;-)
Tam gdzie teraz jest polna droga kiedys moglo byc pole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pełne dane wg. katalogu monet polskich 1587-1632 to:
szeląg koronny Zygmunta III Wazy, Awers: Herb Polski-Orzeł z tarczą herbową Wazów na piersiach. W otoku napis przedzielony u góry trójlisciem: SIG.III.D.G.REX.POLONIAE.
Rewers: Pod koroną monogram królewski S z tarczą herbową Wazów pośrodku. Po jego bokach rok 1-4. W otoku napis przedzielony u góry koroną: SOLIDVS.REGNI.POLO.
Jest to moneta srebrna z 1614 r. waga 0,53 gr i srednicy 16 mm.
Była to wtedy moneta w bita dużych nakładach, a więc dość popularna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do krecixa: sprawdzałem w promieniu dobrych 100 metrów i nic. Oprócz kilku kapsli od polmosu nie miałem żadnych sygnałów. Teren zawsze sprawdzam bardzo dokładnie. Może poprostu ktoś ją kiedyś zgubił niekoniecznie w odległych latach. Zalegała bardzo płytko na 2-3cm. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie