Skocz do zawartości

WTC!!!!!


norbert lat 13

Rekomendowane odpowiedzi

czy Amerykanie obchodzą rocznice wybuchu powstania warszawskiego?? czy obchodzą rocznice 1 września?? to po jaka cholere mamy uczcić rocznice zamachu który nas nie dotyczy(tzn.wmawia się nam że nas dotyczy)!!!!!!!zobaczycie za 20 lat okarze sie że FBI dokonało tego zamachu:):)Wołoszański powinien się tym zająć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z moim przedmówcą (revolt) , przynajmniej w 1 części jego wypowiedzi (moje zdanie na temat drugiej zatrzymam dla siebie). Tak czy inaczej trzeba zachować pamięć o zmarłych , jakiejkolwiek narodowości by nie byli . Smutne , że nasze (Polskie) media znacznie więcej trąbią teraz o przyjaźni" polsko-amerykańskiej i 11 września niż o 1 września , 17 września , ... Ale tak to niestety jest jak się pozwoli głupim politykom wyręczać historyków w robocie .
Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podążając w ślad za Normanem Davies'em można użyć porównania, ze w Warzawie 1944r. ginęło DZIENNIE tyle osób co w WTC. Nie należy licytować się kto poniósł większą i bardziej krwawą ofiarę tylko kto potrafi pamiętać. Więc chwała tym co głoszą w świat, że Powstanie Warszawskie to nie tylko to w gettcie ( o którym w USA dobrze wiedzą) ale przedewszystkim rzeź kręgosłupa narodu na oczach całego świata. Tzw. Świat o tym nie pamięta - więc czemu my Z PRZESADĄ mamy pogrążać sie w żałobie po WTC ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko ofiar WTC?!! Może powinniśmy uczcić ofiary głodu w Afryce (pierwszy lepszy przykład)! Czymże się oni różnią od Amerykanów!? Tym, że nie urodzili się w kraju wolności", dobrobytu". Jedynym słusznym" kraju na świecie, który powinien posiadać bombę atomową, bo oni są tymi dobrymi". Wpieprzają się do obcych państw, pod przykrywką szerzenia demokracji i pokoju". I nie dziwię się tym islamskim fanatykom (których, notabene, nie lubię chyba jeszcze bardziej), że im wysadzili te wieże (o ile sami Amerykańce tego zrobili). I fajnie usłyszeć jak dostają czapę w Iraku, z tym supernowoczesnym sprzętem.
A przyznać im trzeba, że propagandę mają niezłą i wodę z mózgu umieją robić, w szczególności swoim obywatelom. W ogóle to chyba temat na nowy wątek, co Wy na to?

A wracając do tematu, rzadko kiedy zgadzam się w tyloma przedmówcami.

O ofiarach należy pamiętać, ale nie można wywyższać jednych ponad inne, tylko dlatego, że zginęli w bardziej spektakularny" sposób!




Pozdrowienia



P.S.: O ofiarach Hiroshimy i Nagasaki jakoś Amerykańce nie pamiętają. Goering powiedział kiedyś, że kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą (czy jakoś tak). Niestety coś w tym jest. Oto najlepszy i najgorszy zarazem przykład, już nie mówi iemieckie obozy koncentracyjne", a dodaje się przymiotnik 'nazistowskie' albo, o zgrozo, 'polskie' (i skąd taki tępak z USA, zajarzy, że chodzi o położenie geogr.), nie mówi się także już, że to Niemcy wywołały wojnę, tylko trzeba dodać człon hitlerowskie/nazistowskie. Niedługo będzie się mówiło, że Polska wypowiedziała wojnę Niemcom i zakładała obozy koncentracyjne. Niemcy się starają o poprawę reputacji (i robią to mądrze), a Polska?

Do przemyślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak już powiedziałem nie sądzę by coś miało się zmienić jeśli nadal będą nas reprezentować ludzie , którzy jedyne co potrafią to toczyć pianę z powodu Katynia , obrażać sie na Rosjan , wywoływać rewolucje w sąsiednich krajach itd. zamiast zająć się np. znacznie ważniejszymi z punktu widzenia bieżącego interesu państwa sprawami gospodarczymi . Są ludzie których przez dłuższy okres czasu uczą jak rozpatrywać różne strony skomplikowanych zagadnień historycznych (dla jasności dodam że mam na myśli historyków) i nie widzę powodu dla którego mamy się godzić na to , by głos w tych sprawach na arenie międzynarodowej zajmowały osoby które dopiero po wybraniu na np. posła stwierdziły że do czegoś im potrzebna matura .
Ps. faktycznie , Seb Blatter , to temat na nowy wątek ... skoro już mamy dział owarzyski" to może Bocian wyczaruje teraz odrębny dział forum polityka" (byłoby spore zainteresowanie , jak sądzę)... nieco się zagalopowałem ... :-P
Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście żadko się zdaża, by zgadzać się z tyloma przedmówcami. Niemniej jednak nie należy zaraz naskakiwać na Nobrerta - chciał dobrze. Ja na swój sposób uczciłem ratowników, którzy zgineli w czasie trwania akcji ratowniczej. Sam jestem strażakiem-ratownikiem i mam świadomość, że mi też może coś się stać w trakcie ratowania innych. to tyle
Ale rzeczywiście bardziej mi szkoda Irakijczyków niż pięknych", mądrych" i dobrych" amerykańskich żołnierzy, choć fanatyków religijnych też nie lubię.
Kol. Seb Blatter batrdzo ładnie to napisał. Dlaczego mamy czcić nie swoje rocznice? Dlaczego właśnie amerykańskie? Dlaczego... itd...
pozdr. jeden z Wonsów - Grzesiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wons , może jestem półślepy ale nie widzę by ktoś w tym wątku naskakiwał na Norberta - jedni mają takie przekonania , inni inne i jest git . Powtarzam : krytyczne opinie nie dotyczą w moim przekonaniu Norberta lecz ogólnej tendencji w mediach i polityce którą trafnie kolega Seb Blatter sformuował . Chyba pora zakończyć ten wątek ...
Pozdrawiam wszystkich , Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie