Skocz do zawartości

Brzescy poszukiwacze i ich trafienia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Generał , czy znalazłeś więcej takich pocisków jak na zdj. fanty 2 . Chodzi o ten pocisk z lewej. Ja znalazłem ołowiane okrągłe ( jak od moszkietu), oraz bardzo podobne do tych ze zdjęcia. Te pociski to z epoki napoleońskiej ???
pozdrawiam.
Dives
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon.Jestem,Jestem.Kopiemy ostro a i szykujemy na nidziele wielkie ognisko,które kończy sezon wakacyjny i zarazem otwiera sezon jesienno-zimowy...Będzie mini zlocik kopaczy z Wielkopolski Wrocławia i okolic oraz z Opolszczyzny.Natomiast duży zlot kopaczy będzie 16-18 września na zamku w Ogrodzieńcu koło Zawiercia.Oczywiście zapraszam w imieniu organizatorów.Jak tam twoje druciory czy ci już zdieli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro gotuj, gotuj. Może jeszcze na ognisko cosik zostanie, hehe.O której się spotykamy w sobotę? Ja będę wolny kolo 14.00. zależy to jeszcze od pociągu którym moja luba przyjedzie. Oj będzie się dzialo przez te dwa dni. Lepiej nie myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General będzie, takiej okazji chyba nie przegapi. Czy oprócz ekipy z ostatniej wyprawy ktoś jeszcze dołączy w sobotę i niedzielę?
Kudłaty, czy twoja laska też bierze udział w naszym zlociku?Jak tak to moja będzie miala przynajmniej towarzystwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,
Jady były wykonywane z różnych metali w zależności od zamożności właściciela, najczęściej spotykane sa srebrne jak na fotce, fotka pożyczona" z allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62781834
akurat co do tego mam wątpliwości jeśli chodzi o orginalność, ale mniejsza z tym:)
Generalnie zdarzają się inkrustowane różnymi kamieniami szlachetnymi, ale jest wiele reguł, które wyznaczaja jak jad może a jak nie może wyglądać, rączka z Twojego zdjęcia wygląda na ołowianą (popraw mnie jeśli nie mam racji), co oznaczałoby, że raczej nie należał do bogatego Żyda.
Szkoda, że tylko kawałek Ci sie trafił, bo to bardzo fajny i rzadki fant.
Pozdrawiam
Jadzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie