Jump to content

Gdzie jest? I wojna światowa


snake242

Recommended Posts

Dostałem namiar na takie zdjęcie.Nie muszę chyba opisywać co na nim jest?Zastanawia mnie czy wy zauważycie czego na nim NIE MA?.Nazwy miejscowości usunołem sam z wiadomych przyczyn.Tak więc czekam na wasze spostrzeżenia...

Link to comment
Share on other sites

A ja wam powiem ze z waszą spostrzegawczością nie najlepiej.Pisałem że nazwy miejscowości ukryłem sam.Spójżcie na legendę szkicu.Myślę ze ci naprawdę spostrzegawczy wyłapią czy to błąd druku,celowe zagranie rysownika czy tez może czarna kropka (ups!) wcale nie powinna się tu znajdować.
Link to comment
Share on other sites

Sam chciałbym poznać rozwiązanie tej zagadki i gdybym je znał nie umieszczałbym tego postu na tym forum.Wieżę iż prawdziwi znawcy tematu zauważą to co ja, od razu.I na takich właśnie czekam ponieważ oczekuję konkretnych odpowiedzi.Po za tym i tak już sporo podpowiedziałem.A największa gafa kryje się pod powiększeniem zdjecia.
Link to comment
Share on other sites

Otuż to! Chodzi mi dokładnie o konstrukcję opatrzoną nr 4 w legendzie.Dobry początek.Teraz pytania brzmią: Gdzie powinien, ewentualnie mógłby się znajdować ów element?Czy waszym zdaniem schrony ciężkie były jakimś standardem znajdującym się przy okopach strzeleckich? Jak wyglądały schrony ciężkie? Do czego służyły itd. itp...Przepraszam za takie przetrzymanie ale chciałem byście przez chwilę poczuli tą zagwozdkę jaką i ja poczułem.Tak więc proszę wszystkich znawców struktur frontowych pierwszej wojny światowej o wyrażanie swoich opini.
Link to comment
Share on other sites

Jej! Co za szok i piękne zakończenie tego dnia. Stałem się prawdziwym znawcą tematu". Ale chyba trochę mi jeszcze brakuje bo ie czuję zagwozdki" (sic!)

Niestety jestem znawcą jedynie w zakresie ematu". Znie jestem znawcą struktur frontowych pierwszej wojny światowej". Obawiam się, że takiego nie uda się znaleć. Dlatego pozostaje nieocenione źródło wiedzy ukryte pod tym linkiem:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ci%C4%99%C5%BCki+schron&btnG=Szukaj&lr=

Na wszelki jednak wypadek gdybyś chciał poznać moją nie-ekspertską opinię pozwól, że ją przedstawię. Bogusław Peszyk wg. mnie użył uniwersalnej legendy, jaka pasowała by do wielu map. Tak więc na legendzie znalazły się znaki konwencjonalne nie wykorzystane na mapie. Nie powiem żebym uważał to za błąd.
Link to comment
Share on other sites

Ot rozwiązanie Twojej wielkiej tajemnicy. Gdybyś odrazu napisał o co Ci wogóle chodziło miałbyś odrazu odpowiedź. A tak czekałeś na nią pięć i pół godziny. Ale pewnie warto było czuć zagwozdę" tyle czasu :)
Link to comment
Share on other sites

Na północny wschód od Brzezin, na zakończeniu rowu dobiegowego znajduje sie kropka owa - schron w krórym przechowywano amunicję strzelecką - rysunek z materiałów konferencji w Osowcu Twierdze i działania wojenne na ziemiach polskich w czasie I wojny światowej"

Schron ciężki" oznacza odporny na działanie ciężkich pocisków.
Link to comment
Share on other sites

Widzę że kolega kolekcj jest specjalistą od wyszukiwania słów.Gratuluję.Jeśli znajdujesz fanty równie dobrze jak łapiesz za słówka to musisz naprawdę mieć wyborną kolekcję.Przepraszam jeszcze raz za niezbyt jasne zadawanie pytań ale wydaje mi się że poprawiłem to w czwartej wypowiedzi z koleji.
Forteca
Zgadza się.Rysunek pochodzi z materiałów o których wspominasz .Nie jasnym jest dla mnie natomiast czemu jako odnośnik podajesz miescowośc Brzeziny?W okolicy nie znajduje się ów miejscowość.I nadal nie widzę tej kropki.Jeśli ją wyłapałeś to zaznacz na zdjęciu swoją sugestję.Będę wdzięczny.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information