Skocz do zawartości

opinia


Rekomendowane odpowiedzi

witam
do znawców tematu inscenizacji co o tym sondzicie
no cóz nie stac mnie na razie na lepsze pytanko czy ujdzie to w tłoku ? spodnie te samo kamo buty skoczki nasze polskie szelki to cześki na czarno mazniete jak widac reszta oryginał po renowacji :)
jest jeszcze sapera ale bez pokrowca nie mam wymairu jakby ktos mógł podac wymiary najlepiej z fotka
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bluza to może się nadaje na kurtkę ale pod mundur. Nie widziałem nigdy niemca w takim mundurze. Podstawa to sukno. Na to możesz założyć nawet stary, podarty płaszcz dziadka. Bez kurtki mundurowej nie przejdzie. Reszta od biedy może być ale czeskie szelki lepiej wymień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Fall-a to akurat jes produkcja USA
a wspólen to maja kamo ale moge sie mylic bo nie jestem autorytetem tak jak ty
kto mnie przygarnie do grupy :)(na wyposazeniu mam lawete do mg 42/3 i to co na fotkach ale dalej pracuje nad reszta
pozdr mis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm
Jezeli to USA, to zwracam Honor!
Material na fotce wyglada na gladko/blyszczacy" - typowy dla Sturma...
Zuc fotke tylu, zeby byl wiekszy kawalek materialu w kupie, zobycze wtedy uklad plam - to ci powiem na Bank co to za produkcja!
Naszywka na piersi tez jakos mi sie kojazy z Poznaniem...
No nic moge sie mylic!
poz Fall
PS Jednak ubierz do tego zwykle spodnie sukienne! Caly w ciapki bedziesz dziwniw" wygladal... Kup od biedy Szwedym, odpruj boczne kieszenie i poczekaj na lepsza okazje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto fotka z tyłu (bluze i spodnie przysłała mi siostra z niemiec )co do naszywek to nie wiem bo mam je z allegro wiec moze tarfiłes :)
to przejsciówka zbieram na lepsze (ale które kupic? troszke duzy jetem wiec sa kłopoty )
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam material co wykozystuje Sturm - a na Bank nie szyje tego w niemchech, a w Chinach czy Bog wie gdzie!
A skoro material jest na miejscu- w Azji, to dlaczego jakas inna firma nie mialaby szyc na rynek USA?
poz Fall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W niemieckim katalogu w istocie jest napisane US Feldjacke Typ BDU". Nie znaczy to natomiast, że bluza została wyprodukowana w USA, a tylko tyle, że jest to bluza w kroju współczesnego, amerykańskiego systemu umundurowania BDU (battle dress unit). Materiał to 65% poliestru i 35% bawełny. Wyprodukowano ją na bliżej nieokreślonym dalekim wschodzie na zlecenie Sturma.
2. Co za różnica, tak naprawdę, na którym końcu świata zostało to uszyte? Te bluzy są, niestety, beznadziejne, a spodnie do nich jeszcze gorsze (mówię o zastosowaniu w rekonstrukcji historycznej, a nie o jakości samej w sobie). Nie sądzę, żebyś dał radę przerobić ją na kamuflażową M43, nie sądzę też, żeby ewentualne wysiłki miały sens. Ze spodniami nie zrobisz nic.
3. Masz dobry pas, ładownice, puszkę... Po co psuć sobie wizerunek? Sprzedaj w diabły to cholerstwo, kup szwedzkie portki i zacznij zbierać kasę na bluzę sukienną Sturma (te akurat, dla odmiany, są ok) albo złóż zamówienie w Hero - zdążysz uzbierać, zanim uszyją ;)
4. Czeskie szelki są ok, pod warunkiem, że poświęci im się trochę czasu. Trzeba je rozpruć, odwrócić zamszową" stroną na wierzch, poczernić, zmienić te druty na D-ringi. Gdzieś na tym forum był dokładny opis. Skoczki raczej muszą odejść :P Kup sobie stiefle.
5. Jeśli już koniecznie chcesz używać tej bluzy, to spróbuj ją przerobić i wypierz ją ze 20 razy - z doświadczenia (mam knochensack z tego samego plastiku) wiem, że materiał robi się wtedy odrobinę znośniejszy dla oka. Odrobinę. Najlepiej jednak daj sobie spokój i wróć do punktu 3 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już chyba wszystko napisali, wiec mnie pozostaje tylko ich poprzec.
Ta bluza ma sie do Wehrmachtu nijak... To jakis inny fason, materiał z 50 m widać, że sztuczny. To jest bluza dla militarystow, nie reenactorow.

Hełm i puszke masz ładne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie