Skocz do zawartości

Największa zagadka dla ludzi związanych z Riese


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

A coz w tym Gryfie dziwnego? Elektrownia nie potrzebowala tak duzego chlodzenia wiec zbudowano mniejszy obiekt niz w Ludwikowicach.
Swoja droga w Niemczech ukazalo sie kilka publikacji opisujacych reion Gor Sowich i na zdjeciach z Ludwikowic widac funkcjonujaca elektorwnie i Mucholapke. A gdyby ktos ei uparl i drazyl temat to z pewnoscia znalazlby opis technologii i plany takiej elektorwni ktorej nieodlacznym elementem byl obiekt chlodzacy. Ale u nas malo komu sie chce tak gleboko kopac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat muchołapek znowu powraca na forum :) ja ostatnio tez znalazłem małe muchołapki przy pewnym małym szybie górniczym.Nic w tym dziwnego poniewz nawet małe kopalnie posiadały swoje elektrownie, posyłam równiez fotke Ludwikowic, szkoda ze na niej nie widac muchołapki, ale widoczny koło komina biały dym zapewne pochodzi z niej, czyli chłodni kominowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat. W ksiażce pan Witkowski podobną tylko wiekszą (w Ludwikowicach Kłodzkich), konstrukcję betonową podstawy chłodni kominowej nagiął do swojej teorii o latajacych spodkach.Według niego miała słuzyć jako platforma do prób owych spodków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście, żeby złapać taki śmigłowiec (hłe hłe - UFO), słupy w muchołapce powinny być ze zbrojonego żelbetu w przekroju 1m^2. Chyba po to , żeby się rozpie...ył w drobny mak jak go zniesie na bok. Oczywiście u góry siatka, żeby śmigłem (hłe hłe śmigłowiec) się w nią zaplątał. Na dole basen, żeby pewien znany autor schłodził sobie rozgrzaną do czerwoności makówkę.
ŻYŁA MI WYLAZŁA NA SZYJĘ !!!!! LUDZIE !!!!, GDZIE MOJE KROPELKI !!!!!
Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tylko jedna osoba pierwsza powiedziała że jest to obiekt z łódzi natomiast z postów nie zgadza się wszystko co jest napisane o tym gdyz zastosowanie owiego obiekty było INNE!!!!!!! prubujcie dalej modpowedź tkwi w tle jak ktos jest domyślny:)
pozdro michał BBasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podobne (tylko wieksze) zdarzyło mi sie widziec na terenie jakiejs rafineri, ale nie wiem po co im bylo. No i bez zaczepów na siatke maskującą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam Łodzi. Ale ten objekt znajduje się po przeciwnej stronie ulicy gdzie w tym roku odbywał się Moto weteran bazar. Obok tej konstrukcji jest jeszcze jakiś basen.
Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie