Jump to content

Największa zagadka dla ludzi związanych z Riese

Bocian

Recommended Posts

A coz w tym Gryfie dziwnego? Elektrownia nie potrzebowala tak duzego chlodzenia wiec zbudowano mniejszy obiekt niz w Ludwikowicach.
Swoja droga w Niemczech ukazalo sie kilka publikacji opisujacych reion Gor Sowich i na zdjeciach z Ludwikowic widac funkcjonujaca elektorwnie i Mucholapke. A gdyby ktos ei uparl i drazyl temat to z pewnoscia znalazlby opis technologii i plany takiej elektorwni ktorej nieodlacznym elementem byl obiekt chlodzacy. Ale u nas malo komu sie chce tak gleboko kopac :)

Widze ze temat muchołapek znowu powraca na forum :) ja ostatnio tez znalazłem małe muchołapki przy pewnym małym szybie górniczym.Nic w tym dziwnego poniewz nawet małe kopalnie posiadały swoje elektrownie, posyłam równiez fotke Ludwikowic, szkoda ze na niej nie widac muchołapki, ale widoczny koło komina biały dym zapewne pochodzi z niej, czyli chłodni kominowej

Temat stary jak świat. W ksiażce pan Witkowski podobną tylko wiekszą (w Ludwikowicach Kłodzkich), konstrukcję betonową podstawy chłodni kominowej nagiął do swojej teorii o latajacych spodkach.Według niego miała słuzyć jako platforma do prób owych spodków.

I oczywiście, żeby złapać taki śmigłowiec (hłe hłe - UFO), słupy w muchołapce powinny być ze zbrojonego żelbetu w przekroju 1m^2. Chyba po to , żeby się rozpie...ył w drobny mak jak go zniesie na bok. Oczywiście u góry siatka, żeby śmigłem (hłe hłe śmigłowiec) się w nią zaplątał. Na dole basen, żeby pewien znany autor schłodził sobie rozgrzaną do czerwoności makówkę.
ŻYŁA MI WYLAZŁA NA SZYJĘ !!!!! LUDZIE !!!!, GDZIE MOJE KROPELKI !!!!!
Peter

narazie tylko jedna osoba pierwsza powiedziała że jest to obiekt z łódzi natomiast z postów nie zgadza się wszystko co jest napisane o tym gdyz zastosowanie owiego obiekty było INNE!!!!!!! prubujcie dalej modpowedź tkwi w tle jak ktos jest domyślny:)
pozdro michał BBasia

Takie podobne (tylko wieksze) zdarzyło mi sie widziec na terenie jakiejs rafineri, ale nie wiem po co im bylo. No i bez zaczepów na siatke maskującą.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information