Skocz do zawartości

Jaka to bitwa


Rekomendowane odpowiedzi

Inna sprawa że bałagan był okropny 2 jednostki pancerne zmobilizowane na czas nie oddały nawet jednego wystrzału a jednostka stworzona doraźnie z resztek będących pod ręką walczyła dzielnie, ponosiła straty i sama je zadawała. Nic dobrego nie można powiedzieć o dowodzeniu w tamtych dniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do kompanii to 29 września we wsi Filipówka kompania została rozwiązań po utracie wszystkich czołgów co pokrywa się z niewola twojego dziadka,

tu masz ładnie rozpisane stany czołgów w poszczególnych batalionach

http://www.wojsko18-39.internetdsl.pl/wrzesien/strona3.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę odszyfrować tej nazwy miejscowości. A, tak przy okazji. Czy w 1939 r. były Książeczki Wojskowe? Nurtuje mnie ten niemiecki wpis o 9 Bat. Panc. Skąd oni to wzięli. Nie podejrzewam żeby Ojciec im to podał. Jeżeli spisali to z czego. Mogli tylko spisać z jakiegoś dokumentu. Może ostatnim wpisem była informacja o ćwiczeniach w 9 Batalionie w Kowlu. Czy jednak Niemcy byli aż takimi bałaganiarzami? Tym bardziej, że w ewidencji jest adnotacja o zwolnieniu z niewoli, 06.11.1940 r. Mieli więc czas na weryfikację. Również inna jest data wzięcia do niewoli, 25.09.1939 r. – Krakau. Myślę jednak, że Kraków nie jest związany ze szlakiem jednostki. Najprawdopodobniej koniec walki był w okolicach Lwowa prawdopodobnie ostatnim dowodzącym był Marian Januszajtis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie