Skocz do zawartości
@ndrew

Fotki z albumu dziadka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule
Prośba do ekspertów-wiem że dziadek służył w artylerii(gdzies koło W-wy) a jego brat w łącznosci(Zgierz).

Mam pytanie czy ktoś rozpoznaje dokładniej miejsca na fotkach, może budynki lub znajoma okolica coś podpowiedzą.
może te budynki koszarowe istnieją do dzisiaj...

Pzdr.
@ndrew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1
jakieś ćwiczenia p-chemiczne? Ciekawe kobmbinezony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdjęcie były wykonywane w różnych miejscach i to nie ulega wątpliwości. Choćby z tego względu że są po dwóch osobach.

Fotka 1 to jak dla mnie nie jest wosjkowa. Stawiał bym na LOPP. Sami cywili, a z mudnurowych tylko policjant. Gdyby miało być to wojskowe to musiała by to być Główna Szkoła Gazowa, lub Zamek Ujazdowski. Jeśli chodzi o szkołę gazową znam ze zdjęć tylko główne wejście - tutaj takiego nie widać. Być może ktoś wie więcej. Zamek Ujazdowski? Znam tylko widoki ogólne. Niech ludzie z Warszawy się wypowiedzą.

Fotki 2-6 zidentyfikować będzie cieżko bo brak jest jakiejś budowli do zaczepienia się". Jednak wiemy z fotki 7-8 że DOK VII to Poznań. Więc należało by założyć, że może to być poligon na terenie tego DOK. Ale nie przyjmował bym tego za pewnik.

Fotka 7-8 Czy wiesz w którym mniej więcej roku wykonano zdjęcia?

Fotka 18 Na zdjęciu widzę oznaki szkół podchorążych rezerwy. Jeśli faktycznie służył w Zegrzu, to zapewne chodzi o Szkołę Podchorążych Rezerwy Łączności(1922-1939), lub któryś z kursów przeszkolenia oficerów rezerwy wojsk łączności(prowadzone od 1928)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fot1-raczej tak.

...Jednak wiemy z fotki 7-8 że DOK VII to Poznań..."

Kurcze to mi trochę namieszałes.Jeżeli chodzi o artylerie to wiem że w Poznaniu nikt nic nie robił tylko gdzieś koło Warszawy(?) ale fotki nie są podpisane a z ludzką pamięcia wiadomo jak jest ;) tym bardziej jak ktoś nie siedzi w temacie.Poczekamy to moze

...Fotka 7-8 Czy wiesz w którym mniej więcej roku wykonano zdjęcia?..."
Dowiedziałem się że w rachube wchodzą lata 1928-32

...Fotka 18 Na zdjęciu widzę oznaki szkół podchorążych rezerwy. Jeśli faktycznie służył w Zegrzu, to zapewne chodzi o Szkołę Podchorążych Rezerwy Łączności(1922-1939), lub któryś z kursów przeszkolenia oficerów rezerwy wojsk łączności(prowadzone od 1928)..."
Tak raczej na pewno Zegrze,potem w albumie pojawiają sie jeszcze inne z tej miejscowości.

Pozdrawiam i dziękuje za komentarz
@ndrew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chodzi o zdjęcie 7-8 to raczej trudno mieć wątpliwości. Na tablicy wyraźnie stoi DOK VII". Okres by się zgadzał. W tym czasie w różnych OK były organizowane Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii Okręgu Korpusu. Nie potrafię powiedzieć na chwilę obecną czy tylko w niektórych, czy we wszystkich. Napewno M-i może coś dopowiedzieć. W każdym razie na moje oko zdjęcie zostało wykonane na kursie takiej właśnie szkoły.

Być może ktoś z Poznania rozpozna koszary i rozwieje wątpliwości co do lokalizacji.

A tak na marginesie, to jeśli chodzi o szkolenie artylerzystów koło Warszawy, to zapewne chodziło Ci o Mazowiecką Szkołę Podchorążych Rezerwy Artylerii. Tylko, że ona działała od końca 1937 roku. W tym okresie o którym mówisz w Ostrowii-Komorowie była Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii OK Nr1 takiego typu, jak ta o której pisałem wcześniej.
Natomiast główny ośrodek szkolenia rezerwy artylerii w okresie II RP to Wołyńska Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii we Włodzimierzu Wołyńskim. Szkolnictwo zawodowe było skupione w Toruniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zapomniałem napisać, że Mazowiecka Szkoła Podchorążych Rezerwy Artylerii funkcjonowała w Zambrowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehe szkoda ze te fotki łączności nie do puszczenia:( chociaż jedna:)taka mi w oko wpadła:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi