Jump to content

Bułat Okudżawa


feeder

Recommended Posts

Witam
Poszukuję (a właściwie znajoma) danych wydawniczych tego autora w Polsce. Chodzi mi o książki, tomiki, płyty wydane w naszym kraju. Jeżeli ktoś z Was posiada jakąś publikację czy płyty tego autora, to proszę o podanie tytułu, roku i wydawnictwa. Mile widziane wypowiedzi na temat twórczości.
Pozdrawiam
Feeder
Link to comment
Share on other sites

Witaj Feeder.Okudżawa?Lubisz te klimaty?Sądząc po liczbie postów temat niezbyt popularny:).Nie mam dobrej orientacji jeśli chodzi o publikacje jego poezji,pamiętam natomiast że napewno ukazały się conajmniej dwie płyty z jego utworami.Jedna w oryginale(śpiewał Okudżawa),druga w wykonaniu polskich piosenkarzy.Jeśli jesteś z tego właśnie pokolenia nie muszę objaśniać co to takiego LP.Obie płyty były to właśnie LP,i co ciekawe, wydane za komuny!Polskie przekłady jego wierszy uważam za nader udane-w pełni oddają ukryty sens i nierzadko-ironię.Jeśli chodzi o jego twórczość... jaka może być poezja byłego sołdata,nauczyciela,doświadczonego przez los i system w którym zył? Jego dorobek poetycki to temat-rzeka, cieszę się że ktoś zwrócił uwagę na tego barda.
Feeder-czy widziałeś w TVP jego koncert podczas ostatniego pobytu w Polsce?Nieprzeciętny spektakl, wyjątkowa atmosfera...
Link to comment
Share on other sites

Tak lubię między innymi i takie klimaty. Koncert oczywiście widziałem. Okudżawa zawsze potrafił stworzyć klimat.Z wymienionego przez Ciebie LP kojarzę Fettinga wykonującego Buty" i świetne wykonanie Nie wierzcie piechocie" Sławy Przybylskiej. Sciągnąłem to sobie przez muła.
Wracając do Okudżawy to podobno napisał książkę, w której wspominał lata spędzone na wojnie, zdaje się że część służby odbywał w karnej kompanii. Niestety, nie znam tytułu.
Link to comment
Share on other sites

Polecam stronke http://republika.pl/wierka2001/inne/bo1.htm
Okudżawę słuchałem na lekcjach rosyjskiego. Nauczycielka była jego fanką. Facet faktycznie miał klimatyczny głos, typ prawdziwego barda.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information