Jump to content
  • 0

Kielich

ksiądz

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

Forma wykonania sugeruje dość dawne pochodzenie. Jak narazie poatrząc na to zdjęcie nic więcej nie mogę powiedzieć. Z jakiego materiału został wukonany. Ważnym wskaźnikiem jest połączenie stopki z czarka. Pozdrawiam.

Do diabła Boruty.Jeżeli chcesz przejść na jasną stronę tego padołu to mam zawsze pod ręką wodę święconą oczywiście 40% 0,70L Co do twojego zapytania to nie jestem prawdziwym księdzem.Z anielskim pozdrowieniem ksiądz.

BORUTA szlachetnie urodzony diabeł polski pieczętujacy sie herbem NOWINA. Występuje pod nazwiskami: Boruta, Borutowski, Borucki, Rogatyński, Rogacki, Rogaliński, Kopytowski, Ogonowski. Posługuje sie szabla husarską. Chodzi w kontuszu. Na kołpaku szlacheckim charakterystyczny złoty trzeńsień z diamentem. Pozdrawia Hakas.

Witam Ksiądz! W dużum prawdopodobieństwie jest to puszka na hostie. Wykonanie tego przedmiotu a szczególnie łączenie na nit wskazuje na dość stary przedmiot. Widziałem podobne naczynia liturgiczne tak łaczone z XVII ieku ale głowy nie dam sobie za to urwać, że ten jest tak stary. A w rzece mógł sie znaleźć jak go Iwan ocenił że to mosiadz a nie złoto.Pozdrawiam.

Dzięki hakas tak podejżewałem że tego kielicha używał jakiś klecha bo do księdza wrócił.Tak czy inaczej dzięki za informacje dotyczące tego przedmiotu który jest ozdobą kominka,a nutka niewiedzy podwyższa jego wartość kolekcjonerską Pozdrowienia.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information