Skocz do zawartości

Postarzanie nowej skrzynki drewnianej


-adi-

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chce postarzyć skrzynkę na graty z epoki (żeby tak ardziej epokowo" wygladała). Czy sa jakies specyfiki , preparaty? Żeby drewno było barwy ciemnej i wyglądało staro.
Ewentualnie malowanie farba i przecieranie od używania.


P.S.
Czy wiecie jak np zrobić dziury po kornikach? (wiem że to dziwne pytanie bo wiekszość próbuje sie ich pozbyć :D Tylko proszę nie piszcie żeby wpuścić stado korników :D

pzdr. adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi dziury po kornikach - wiertarka i małe wiertło (ok3mm) i jedziesz , 10 minut roboty i masz ślady po kornikach
A jak postarzyć? - rzuć to gdzieś w jakieś krzaki na 3 miesiące niech moknie , wietrzy się na wietrze i ptaki niech na to srają - efekt murowany.

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym szydłem to różnie może być , a jeśli kolega zrobił skrzynię z Dębu ? prędzej się złamie niż wbije
co do postarzania to słyszałem o takiej metodzie jak olej przepalony - ale według mnie to raczej kiepski pomysł , będzie czarne , będzie śmierdziało olejem i będzie brudzić, realistycznie też nie będzie wygladać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Dla uzyskania efektu poobijanej powierzchni weż młotek, zawiń dokładnie w szmate - grubo a następnie wal po skrzyni bez opamiętania - z tym jednak nie przesadzaj. Słyszałem o metodzie na zrobienie korników przez strzelanie z wiatrówki lub strzelby ze śrutem ale sam jej nie próbowałem używając jedynie cienkiego wiertła. A ja elementy zegarów na nowo dorabiane postarzam przez użycie po kolei kilku rodzajów politury i nasycenie w ten sposób drewna - bardzo skuteczna i estetyczna metoda
Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć skrzynkę do kurnika.
Wez szczotkę drucianą i pojezdzij nią po drewnie. Potem polej to wodą i pozostaw w ustronnym miejscu na tydzień. każdego dnia rano polej skrzynkę kanką z wodą i tak pozostaw. Nie smaruj żadnym olejem bo zakonserwujesz na amen a i robaki uciekną od takiego pachnidła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie