Jump to content

Kleszcze


Recommended Posts

od zapalenia opon mózgowych możesz się zaszczepić, od boleriozy nie. trzeba uważać na te bydlaki. zresztą, one zarażają" po upływie 24h, jak już się nażre i chce wyleźć. tak więc jest czas żeby dokładnię się obejrzeć.
pzdr
dante
Link to comment
Share on other sites

Ironrat, nie jest tak źle.oczywiście powikłania się zdarzają, ale jak jesteś zdrowy i się zaszczepisz powinno byćwszystko ok. zresztą lepiej pogorączkować ze dwa dni niż skończyć w szpitalu zakaźnym z punkcją w niedalekiej perspektywie.
dante
Link to comment
Share on other sites

ja się już przyzwyczaiłem do tego swiństwa . szczerze mowiąc są gorsze robaki w lesie. dlatego z mojego punktu widzenia najfajniejsza jest wczesna wiosna kiedy ten badziew jeszcze nie dokucza i późna jesień. mozna spokojnie chodzić po lesie
dante
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
witam byłem ostatnio pod Lewinem Brzeskim w malym lasku niestety długo nie zabawilem z wiadomego powodu. Kleszcze spadały jeden za drugim no i stare poczciwe komary które zaczynaja sie uodparniać na AUTAN.
Miejsce wydało mi sie dosć ciekawe i napewno je odwiedze ale późną jeśienią.
Link to comment
Share on other sites

też używam właśnie Autan i jak do tej pory komary omijały mnie z daleka . Kleszcza nigdy jeszcze na sobie nie spotkałem . Nie wiem czy to zasługa tego preparatu czy naftaliny , którą wonieje moje ubranie . Albo tereny , w których chodzę należą do ,,niskokleszczowych,,.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information