Jump to content
  • 0

co to za kolby


HERWOLF

Question

20 answers to this question

Recommended Posts

1. wiatrowka Haenel 49 lub stara Diana - obie strzelajace kulkami 4.4mm podawanymi z magazynka.
2. wyglada jak wiatrowka FWB lub Haenel 311, 312 ale drewno przystosowane do lamanej lufy.
3 i 4 KBKS Bajkal
5 - jakies kbksy - nie znam sie :)
6 lamana wiatrowka... moze IZ 22???

generalnie to niech sie cmoknie... drewno od Bajkala kupilem na kole za 25 zl

pozdr
t.
Link to comment
Share on other sites

Zestaw nie jest żywcem wzięty z magazynów LOK, jest to pozostałość po skasowanej broni - jak widać nawet stopki i okucia zostały odkręcone i poszły do huty. Tę uwagę dodaje aby uciąć spekulacje na temat pochodzenia kolb, jest ono w pełni legalne.
Yasioo
Link to comment
Share on other sites

Witam! Janek, ale nikt nie mówi tu, że Twoje kolby są nielegalne anio nic podobnego. Nie są to żadne drewna używane przez wojsko, a zwykłe łoża wiatrówek lub kbksów. Wątpię żeby żelazo z nich, które nazywasz bronią zostało jakoś specjalnie unieszkodliwione... Pewnie jakaś szkoła, lub prywatny użytkownik wymieniał swój sprzęt do strzelań sportowych i to gdzieś zostało. Ot, cała filozofia. Nie ma się tu czym podniecać. Jakbyś zamiast tych kolb dostał taką ilość naszych z Mausera wz.29 to można by pocieszyć się ich widokiem. :) Pozdrawiam, Łukasz
Link to comment
Share on other sites

Kolega wstawił tu foty kolb bo nie wiedziałem od czego są. Nawet jeśli chodzi o wiatrówki i KBKSy to teraz wiem co to jest i nie wprowadzę dzięki temu nikogo w błąd. Czy tak ciężko ci zrozumieć że w naszym pięknym kraju złomuje się różne typy broni, a jak nie umiałem wśród innych kolb rozpoznać tu pokazanych to poprosiłem o identyfikację. Nie myślałem nawet że chodzi o wojskowe - nie wiem skąd ci to przyszło do głowy?? Jak nie możesz pomóc to nie przeszkadzaj i szukaj dalej tych skrzynek po amunicji.
Yasioo


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora mietek 12:39 20-06-2005
Link to comment
Share on other sites

czesc. bez urazy yasioo - napisalem, ze wygladaja jak wziete" a nie, ze je stamtad masz. demobil LOKu mozna kupic tak tanio, ze nie podejrzewam, by komus chcialo sie go wynosic tylnymi drzwiami.
a co do huty i stopek to tych od bajkala i h312 nie przyjma, bo sa z bakelitu i plastiku :))

juz nic nie pisze, bo bedzie, ze sie czepiam :)

slonca zycze
Tomek
Link to comment
Share on other sites

Jeju dzieci, dzieci...
Żelazo zostało specjalnie unieszkodliwione tylko dlatego że było unieszkodliwiane wraz z innymi typami broni i takie są procedury. Wiem że stopki w każdym rodzaju broni były odkręcane, widocznie tak zrobili i w tym (nie wiedziałem że to był bakelit i takie coś napisałem - mój błąd rzeczowy). Łukaszu dziecko drogie nikt tu nie pisał że te kolby pochodzą z wojska. Naprawde nie masz się czym podniecać przed komputerem. A KBKSy były czasem używane w wojsku do ćwiczeń strzeleckich - relacja znajomego który strzelał w wojsku także z KBKSa.
Yasioo
Link to comment
Share on other sites

...tylko nie rozumiem jaki sens kasować wiatrówkę zgodnie z procedurą unieszkodliwiania broni palnej. Strasznie się nimi podniecasz i do końca chyba nie rozumiesz treści jaką chcą Ci przekazać inni.
Pozdrawiam, zmarnowany ciągłym poszukiwaniem militarki (wczoraj np. skrzyneczka sowiecka na amunicję :) ) Łukasz
Link to comment
Share on other sites

z tym cmokaniem to niech kolega będzie ostrożny, dorośli ?? ludzie nie znają nawet innych słów... ale są i tacy.
A wracając do rzeczowej dyskusji - czy te kolby to aby na pewno póżny PRL??
Yasioo
Link to comment
Share on other sites

4 z 6 okreslilem wg mojej najlepszej wiedzy. zestaw wyglada jak zywcem wziety z magazynu LOK. skoro widok tych kolb niewiele Ci mowi, to dlaczego zabraniasz mi skomentowac ceny jaka byla na aukcji? - swoja droga dzis stanialo:)
to nie pozny PRL (kto tak napisal?) tylko srodkowy DDR i ZSRR.

pozdrawiam
Tomek
Link to comment
Share on other sites

zapewniam że widok tych kolb mówi mi wiele, więcej niż myślisz, są to po prostu moje własne kolby - tak a propos komentarza i cmokania, dziękuję za to że wiem teraz od czego one są. Aukcja nie jest moja - tak dla jasności.
Yasioo
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information