Jump to content

Ułani na lotnisku w Krzesinach


Recommended Posts

Witam.
Zasłyszane w Radiu Merkury":
Jutro [12.06.2005] na lot. w Krzesinach odbędzie sie Piknik lotniczy". W programie min. pokaz sprzętu wojsk. , loty pokazowe zespołu sam. Iskra , sam. F-16 [ Gwardia Nar. USA] i uwaga pokaz szarży ułańskiej !!
Wstęp wolny , od 11 do16 .
Może jakiś Ułan " cóś doda???
Link to comment
Share on other sites

Zgadza się. Będzie trochę sprzętu z poznańskiego CSWL- Leopard i coś z Muzeum Broni Pancernej. Nad głowami zagrzmią odrzutowce, a na płycie pojawią się chłopaki z 1.SKC oraz Willys z Odwachu".

Pozdrawiam,
Michał Różyński Mike"
SRH Odwach"
Link to comment
Share on other sites

Witam!Bylem tam dzis...super impreza...a ludzi to doslownie jakies 20 tysiecy...samolociki piekne...sprzet pancerny tez...chlopakow z I SBSK tez widzialem...i ułanow tez!Gratuluje!Niestety musialem sie zmyc przed 14 wiec nie zdazylem na pokaz F -16...ale pomimo to bylo ekscytujaco!
Moj ojciec odbywl tam sluzbe i przy okazji mogl sobie powspominac...a ja przy okazji porobilem fotki pozostaloscia po niemieckim lotnisku!I mam taka prosbe!Czy ktos ma informacje foto dotyczace tego lotniska podczas 2 W.S. i jaka byla niemiecka nazwa!
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam.
Byłem od godz. 14.15. od strony Starołęki były wielkie korki, ale ja dojechałem bez problemu od strony Rogalina i Babek.
Piękny pokaz dał gościu na Migu-29 ,[super czad], Iskry też fajnie, F-16 tak sobie.
Link to comment
Share on other sites

Racja YARD
Mam nadzieję, że amerykanie na eFach tylko się przeclecięli nad lotniskiem, bo jeśli to były ich możliwości bojowe to 29 bije ich na głowę.
A poza tym pokaz fajny i oby więcej takich imprez w Poznaniu.

Grechu 1 SKC

PS. Pierwszy raz uczestniczyłem przy wydawaniu grochówki w standardzie NATO, szwej ubrany na biało w jednorazowych gumowych rękawiczkach i drut kolczasty też już był natowski przy bramie.
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałem" z amerykańcem [ chyba pilotem bo stał przy F-16 i miał lotniczy mundur :) ] , gadał że przylecieli z Ilinois[?] Gwardia Narodowa , i byli przygotowani tylko na pokaz grupowy bez specj. akrobacji.Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego nie pokazali akrobacji indywid..
Link to comment
Share on other sites

1.SBSK? Albert, nie pomyliłeś 1.SKC ze Szczurami Tobruku"?

Co do 29-tki, wiadomo, że w powietrzu sprawuje się znakomicie :-)

Jeżeli zaś chodzi o Krzesiny w czasie wojny, to z tego co wiem, stacjonował tam w 1944 roku (i na początku 1945) JG-6.
Najprawdopodobniej jakaś Staffel (raczej nie Gruppe) wyleciała stamtąd do walki z amerykańską formacją bombardującą Poznań na Wielkanoc 1944 roku.
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj F-16 odleciały do ciepłych krajów " to znaczy do domu. Jeszcze w tym roku odbędą sie kolejne manewry NATO na Krzesinach. Mają przylecieć F-16 i F-18. A za 2 lata Air Show odbędzie się na Krzesinach[wg.R. Merkury]
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information