Jump to content
  • 0

krigsmarine?

kommark

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

dzieki serdeczne pol, fakt te guziki wygladaja jakos dziwnie, ciesze sie ze mamy juz jakis trop, dosc dziwnie wygladaja z tyłu te haki w kolorze złota chyba do podtrzymywania pasa ,kurtała wyglada na typowo militarna ale nie potrafie jej zakwalifikowac, moze to typowo szwdzka produkcja, sam juz nie wiem

a co sie tyczy zmiany guzików , w niemczech po wojnie ze wzgledu na totalny kryzys i biede , powszechnym faktem było chodzenie w mundurach wojskowym , w których zmieniano guzikami ,czasami krój , a nawet farbowano materiał, podobnie było zreszta w Polsce.

michalczewski moze i miały, ale nie taki wzór, jak jest na zdjeciu.No chyba ze mundur który słuzył w szwedzkim wojsku, miał specjalnie sprowadzane guziki ze Szwajcarii

pozdro pol

Witam jezeli to cos pomoze to te wtórnie" przyszyte guziki z krzyżem, to są szwedzkie guziki, bodajrze wosjkowego sanitariusza z okresu 2WŚ , wiem bo mam taki cały płaszcyk szwedzki z lat 40 z takimim orginalnie przyszytymi guzikami.Ale u ciebie równie dobrze mogły byc przyszyte zaraz po wojnie

pozdro pol

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information