Jump to content

Czy wykrywacz metali mozna wywozic za granice ? i z niego korzystac ?


Filip III

Recommended Posts

A we Francji jest tak:
In broad terms the law says that to search on any land be it your own or someone elses, not only do you have to have the landowners permission in writing, but by virtue of the fact that you are searching for objects which could concern/interest prehistory, art or archaeology you are required to obtain administrative authority from the Prefect of the Region. This authority comes in the form of a license which may be issued after reference to the searchers identity, competance, experience and method of searching. Regard is also taken of the location, scientific objective and the duration of the searches to be undertaken.
Failure to take notice and act upon this could result in the confiscation of the metal detector being used and a fine.
It is believed that beach detecting falls outside of this law."

Czyli po plażach możesz szukać(z wyjątkiem Omaha :))) a na reszte trzeba pozwolenia właścicieli terenu na piśmie i prefekta regionu(wojewoda?)
Bez pozwoleń tracisz wykrywacz i płacisz grzywnę.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam!

Jeśli chodzi o te pozwolenia administratorów regionów etc. to nie masz się czego obawiać bo tak jak u nas nikt się tym nie przejmuje:) Pod warunkiem że działasz za zgodą właściciela gruntu i nie na stanowisku archeologicznym to wszystko gra..


Pozdrawiam i życzę powodzenia!

VW
Link to comment
Share on other sites

Witam

I dziękuję za informację.Jadę samochodem i rozumiem że na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej posiadanie wykrywki jest dozwolone. A ewentualne zezwolenia od Prefektów uzuskuje się na miejscu?

Pzdr.
Link to comment
Share on other sites

Witam!

W teorii prawo jest bardziej liberalne niż u nas (w Czechach nawet organizują mistrzostwa świata co roku!) ale to tylko teoria:) A więc to co zwykle - zabierasz ze sobą, dogadujesz się z właścicielem gruntu i co jakisz czas rozglądasz dookoła czy nie nadchodzą jacyś hajducy:))

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

W Niemczech można chodzić w Bawarii i jeszcze jednym landzie którego nazwy nie pamiętam.Ale w lasach nie widać tam żywego ducha więc chyba można się nie przejmować zakazami nawet w innych landach.
Pozdrawiam,
wicja1
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information