Skocz do zawartości

proca bojowa:)


yoony

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Teraz przynajmniej dowiedzialem sie dlaczego Niemcy przegrali I wojne swiatowa. Przy stosowaniu takich archaicznych srodkow wiele nawojowac sie chyba nie da...:-)
Napisano
Dlaczego?? Kusze do dzisiaj są używane (potrafi przebić kamizelkę kuloodporną), a ta jest przeznaczona do miotania granatów. Oglądaliście RAMBO" ?? ;-)). Tylko on chyba z łuku strzelał.
Pozdrawiam
Napisano
W czasie powstania warszawskiego powstańcy też majstrowali różne proste urządzenia jak katapulta z resorów ( do obejrzenia w MWP). Był też chyba jakiś moździeż na spręzyny. No ale trudno porównywać regularną armie z partyzantami.
Napisano
Raczej francuska kusza. Zdaje się, że PIAT też działał na podobnej zasadzie.
Napisano
W czasie powstania, jak jest w poście powyżej, była właśnie katapulta z resorów, oraz coś w rodzaju procy sprężynowej, czyli rura z której za pomoca siły sprężyn wyrzucało butelki zap i granaty - właśnie te obie konstrukcje są w MWP. W artykule jaki mam, jest też opisany trzeci rodzaj - czyli kusza z resoru a z rury wyrzucane butelki i granaty.
Z piatem to w sumie nie jestem do końca pewien - pocisk był wydrążony i nakładało się go na pręt, pręt był napinany przed strzałem. Potem czytałem o 2 wersjach, może ktoś wie jak to w końcu jest. 1) trzpień działa jak iglica, potem się sam napina do następnego strzału 2) trzpień wyrzuca pocisk z PIATA potem odpala się ładunek napędowy - w pewnej odległości od strzelajacego.
Napisano
Jak sie nie ma , co się ma - jakbyś nie miał nic pod reką , to byś sie byle czym bronił !
Azbest
Napisano
Sorry , troche ten ostatni post nie po polsku - jak sie nie ma co sie lubi , to sie lubi co sie ma .
Napisano
Plusem tych urządzeń jest to że jak ktoś chce się zabrać za ich rekonstrukcję to nie ma ztym problemu. Jednak nie wiem czy ktoś odtwarza oddziały powstańcze? Chyba też można by zrobić rekonstrukcję miotacza płomieni, wydaje się ze nie podchodzi pod ustawę o broni, a pokazy były by efektowne.
Napisano
Umundurowanie grupy rekonstrukcyjnej z powstania też nie robiłoby większego problemu . Dodatkowo jest to jakby nie było tańsze(zebranie umundurowania i wyposarzenia)niż w przypadku armii regularnej i hjednolicie umundurowanej .
W szkole jestem na informatyce , dlatego sie niezalogowałem .Troche opornie tu necik działa.
Napisano
No nie wiem, bo oddziały powstańcze harcerskie były dobrze umundurowane w niemieckie łachy (kombinezony) i panterki SS.
Pozdrawiam
Napisano
W Piacie sprezyna sluzyla tylko do zbicia splonki ladunku miotajacego (czy jakos podobnie) -nie chce mi sie w tej chwili szukac artykulu w Technice Wojskowej...
Napisano
Do J: Ale był to głównie sprzęt zdobyczny(panterki głównie z magazynów na Stawkach) , trudno znaleźć dwóch identycznie umundurowanych powstańców ( a może jednak ktoś znajdzie dwóch takich ?)
Azbest

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie