Skocz do zawartości

Dzisiejsze znalezisko Glass'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Pomijając ruski hełm, 2 łuski 76mm mosiądz, jedną do KWK40 i kilku SMi35, to w zasypanej transzei w suchym piaseczku wytargałem z kumplem taką skrzynię :-) Niestety jak widać po zawiasach stała otwarta i wieko szlag trafił. Na całe szczęście zachowała się zawartość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Glassmine teraz jestes najbardziej poszukiwantm terrorystom w Polsce ;D hehehe od dzisiaj będziesz miał pewnie tez nowa ksywę wsród smutnych skrzyneczka - bomber" hehehehe

a swoja droga świetny fancior, juz nawet nie chodzi o zawartość , ale jak zobaczyliście , że to pełna skrzynia, to niezle musiał wam gul skoczyc

pozdro pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź zawartosc do środka, przez szparkę ten drucik wystaw,przykryj wieczkiem, włącz kamerę podłączoną do internetu, powiedz godzinę kiedy i nadepnij, mysle ze format mpeg bedzie dlugo chodzil po internecie np, na rotten...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel? W 1972 na takiej skrzyneczce wylecial w powietrze 9 letni chlopak, mój kolega.Jego brat mu powiedzial że to karmnik ...Są rzeczy które zostawia sie w lesie i informuje kogo trzeba.Postów mam mało ale grzebię w ziemi już 31 lat.Teraz rozumiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robrus o tą skrzyneczke się nie bój, w takich skrzyniach miny które tam były niemiały tak naprawde wartości bojowej,ponieważ w skrzyneczkach takich niebyło wkręconych zapalników, zaplniki w minach dopiero były instalowane kiedy mine wyciągło się z pudła i umiejscowiono w ziemi.Glassmine czyżbym się mylił??
pozdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Pomijajac zapalniki :) to tak jakby Glass w lesie znalazl troche sprochnialego drewna na opal. No moze dosc wartosciowego drewna na opal :)
Glownym zadaniem min Fugasowych jest unieszkodliwienie przeciwnika a takze nekanie logistyczne przeciwnika [zolnierz bez nogi jest duzym problemem dla logistyki]. Sa to miny ktore nie zabijaja ale urywaja nozke albo raczke jednego delikwenta. Choc nie jest to regula zeby nie bylo.
Mina Holz 42 do nich nalezala.

Mimo wszystko nienawidze nawet takich drewnianych paczuszek.

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż 9-latek nie jest dużo wiekszy od nogi...Mam swoje zasady jeżeli chodzi o takie znalezisko, nikt mi nierobił swądu kiedy w 86 taką samą skrzynie (do połowy opróżnioną)wskazałem jeszcze milicji koło Mrzeżyna Gryfickiego, jakoś saperzy nieporównywali tego do opału".Co do mojego postu rzeczywiście może iewypał" , ale takie znalezisko przypomina fotoradar na który sie mówi atrapa, nikt nie zwalnia a atrapa robi pstryk...Pozdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
kurcze z tego co wiem wystawiłem za 150 bez ceny minimalnej ale ze względu na dość częste zakupy naszych zachodnich sąsiadów pozostawiłem im szybszą alternatywę zakupu :-) hmm, do biednych studentów nic nie mam ale z tego co wiem studia kosztują (i może dlatego studenci są biedni) mnie na studia nie było stać :-( A tak generalnie to pudełeczka w większości opuszczają nasz piękny ale jakże biedny kraj i żeby mi jeden patriota z drugim nie zarzucił grabieży i rozsprzedania dóbr narodowych (trzeciej rzeszy oczywiście) postanowiłem udostępnić coś nie coś na nasz rynek.

Pozdrawiam wszystkich :-)
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie