Jump to content
  • 0

Znaczek Gläser" Karosserie Dresden

bjar_1

Question

Wykopałem go wczoraj na jednym z pól. Wykonany z mosiądzu ,widać że być pokryty emalią (zachowały się resztki).
Otoczony wieńcem z liści dębu ,u góry herb trzymany przez dwa lwy. Rysunek - dwóch ludzi niosących (w lewą stronę) lektykę ,pod spodem napis :

Gläser"
Karosserie
DRESDEN

Proszę o pomoc w identyfikacji od czego to tabliczka ,na karoserię samochodową jest chyba za stara...

pzdr

bjar_1

7 answers to this question

Recommended Posts

Wykopałem go wczoraj na jednym z pól. Wykonany z mosiądzu ,widać że być pokryty emalią (zachowały się resztki).
Otoczony wieńcem z liści dębu ,u góry herb trzymany przez dwa lwy. Rysunek - dwóch ludzi niosących (w lewą stronę) lektykę ,pod spodem napis :

Gläser"
Karosserie
DRESDEN

Proszę o pomoc w identyfikacji od czego to tabliczka ,na karoserię samochodową jest chyba za stara...

pzdr

bjar_1

nr44 dobrze kombinuje... w latach 20 a w Polsce jeszcze w 30 tych popularne bylo karosowanie" podwozi. tzn dzialalo sporo firm, wiekszych i niewielkich - rzemieslniczych, zajmujacych sie budowa nadwozi pojazdow. zapewne wiele z nich wzielo swoj poczatek z budowy powozow. jeszcze w latach 30tych wiele aut mialo drewniane ramy, wiec robota zupelnie zblizona do budowy karet :)
dziejow firmy niestety nie znam

pozdr
Tomek

witam
na 100% przed wielka wojną.A tak na marginesie w Dreżnie była duża huta szkła więc możliwe ,że stworzono jakąś korporacje produkującą częsći oszklone so samochodów wespół z jakąś walcownią lub warsztatem ślusarskim.
Grzebałem na niemieckich stronach na temat tego herbu ale czasu za mało, dobrze by sie było przyjrzeć sie w jakiejś bibliotece (w Toruniu na 100%) publikacji Herbarz pruski"
niestety nie pamietam autora ale na pewno Polak.
pozdrowienia wielkopolskie NR44

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information