Skocz do zawartości
  • 0

Lornetka -wojskowa ?


JanW

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przed pierwsza wojna i poczatek pierwszej, w jej trakcie wprowadzono juz lornetki pryzmatyczne. Zobacz watek o lornetkach w forum IIRP, jest podobna francuska, byla uzywana przez WP w 1939.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest oczywiście pozbawiona farby antyrefleksyjnej ale jest jak najbardziej sprawna. Dostałem ją jako pamiątkę od pewnej pani. Należała do jej ojca oficera 41 PP w Suwałkach. Przed 1918 służył on w armii niemieckiej. po 1939 bliski wschód i Anglia. Niestety ta Pani jest nieco dziwna i więcej się dowiedziałem z tych zdjęć niż z jej opowiadań :) w każdym razie zdjęcia naprawdę ciekawe no i nie tylko zdjęcia. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie książeczka wojskowa sprzed września. No a lornetka była z nim od pierwszej wojny jest na wielu zdjęciach widaocznie był do niej bardzo przywiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie jestem oblatany w lornetkach ale chyba mod.08 oznacza tyle co wz 1908? Widziałem takie lornetki na giełdach kilka razy. stan zblizony do mojej inny producent. Nie osiągają wielkich cen nawet za pięć dyszek można mieć taką. Dla mnie jest bezcenna bo znam jej historię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie