Jump to content

Info na temat debilizmu {Trzemeszno}


michu69

Recommended Posts

W Lubuskim jest dużo ciekawych fortyfikacji i innych budowli militarnych. Jest to prawdziwa perełka turystyczna. Dziwi więc fakt zniszczenia poradzieckich schronów pocisków rakietowych. Koło wioski Trzemeszno zniszczono właśnie taką baze. Schrony zostały zasypane tonami gruzu i ziemi. Zniszczono całą infrastrukture tego kompleksu. Jestem ciekawy który urzędas wpadł na ten debilny pomysł?? Uprzedzam tych którzy o tym miejscu słyszeli i chcieli je odwiedzić, MAKABRA!!!
Link to comment
Share on other sites

Rece opadaja... Planowalem odwiedzic to miejsce w tym roku, zafascynowany stanem zachowania tych obiektow, nieporownywalnie lepszym niz te w Brzeznicy Kolonii. A tu takie cos :( Jakiemu debilowi to przeszkadzalo... Koniecznie podeslij fotki.

Pozdr.
MB
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawa seria zdjec znajduje sie tutaj:

http://www.sulecin.cyberdusk.pl/thumbnails.php?album=26

Nie wiem kiedy byly robione, ale stan zachowania oryginalnych instalacji wewnatrz wydaje sie byc kapitalny (Brzeznica w porownaniu z tym to jedynie gole odrapane sciany).

W Niemczech wschodnich istnialy blizniacze instalacje, jednak tam zachowaly sie one w stanie niemalze takim, jakby ruscy dopiero co zamkneli od nich drzwi:

Obiekty w Lychen i Stolzenhain :

http://www.bunkertours.co.uk/Nuke%20store/Nuke%20Store.html

http://home.fhtw-berlin.de/~s0362292/nuclear/lychen/page1.html

...oraz duzo wiecej radzieckich i nie tylko pozostalosci na terenach bylego NRD

http://www.bunkertours.co.uk/germany_2001.htm

michu69: dysponujesz zdjeciami wykonanymi po tym jak dokonano tej potwornej dewastacji, o ktorej pisales wczesniej ?

Pozdr.
MB
Link to comment
Share on other sites

witamy!nie tylko u Was, to samo spotkało podziemną, bazę rakietową akietówkę" w lesie koło Nadarzyc. Rosjanie pozostawili cały ten kompleks wraz z infrastrukturą. Najpierw dorwali się do tego złomiarze, potem zdewastowane bunkry podziemne a dokładnie ich wejścia(wjazdy) zasypano ziemią i betonami - miało to na celu bezpieczeństwo turystów, albowiem złomiarze powycinali barierki i drabinki.Myśle,że uchronienie tych miejsc i udostępnienie do zwiedzania całej tej bazy nawet za opłatą przyciągnełoby wielu zwiedzających, niestety radzieckie wciąż nie jest w modzie. Teraz na odtworzenie tej bazy jest już za późno, i pociągałoby duże koszty, a wystarczyło zagospodarować gotowe.
pozdrawiamy Wonsy
Link to comment
Share on other sites

Witam. Niestety moje foto znikneło bezpowrotnie, sorry. Jak tylko będe w pobliżu pstrykne nowe. Ciekawe czy muzeum w Drzonowie zainteresuje coś na krztałt tobruka z bazy. Można by takie cudo przewieść do muzeum puki jest jeszcze taka możliwość. Jest tego z 10 sztuk. Wykonanie takie jak wszystko w komunie czyli paskudne, ale pamiątka świetna. Jak ktoś jest zainteresowany to może przyjechać i sobie zabrać jednego. Moge zaprowadzić.Michu.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information