Skocz do zawartości

Blitzkrieg-kto wyjaśni wiekowemu graczowi?


pzl

Rekomendowane odpowiedzi

Daleki jestem od grania w gry komputerowe, ale z zainteresowania sprawdzam większość gier wojennych /odwzorowanie realiów historycznych, poprawność przekazywanych informacji etc./
W Blitzkriegu" mam problem z grafiką, którego nie mogę wyeliminować.
Pojazdy pancerne /czołgi, samochody pancerne, ciężarówki/ silnie migają, a samolotów wcale nie widać. Czyżby była to wczesna próba zastosowania technologii stealth? Artyleria staje się mrugająca po jej odłączeniu od pojazdów holujących, a całkowicie widoczna dopiero po okopaniu.
Sprzęt mam może niezbyt dobry /ktoś powie, iż na takim sprzęcie grali już dziadkowie w szkole podstawowej/:
- karta graficzna: Ati Radeon 9200 128 MB z akceleratorem 3D
- pamięć 512 MB DDR SDRAM
- proces: Intel Pentium 2800 Mhz
- dystk: 120 GB Maxtor, 7200 RM
- wszystko na płycie: Gigabyte GA 8IPE /płyty tej wytwórni polecam stosuję je od siedmiu lat i są niezawodne/
Co mam robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem z Blitzkriegiem po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej (nVida), pomogła zamiana spowrotem na starsze. No ale ty masz Radeona. Nie mam pojęcia o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną kartę i u mnie śmiga bez problemów. Natomiast mój koleś ma podobny do Twojego ( pzl) sprzęt i problem. Też mu miga .... Ja osobiście uważam że trzeba ściągnąć nowego directa ze strony Microsoftu. Nic nie kombinuj z dogrywaniem fabrycznych sterowników ze strony Ati bo komp różnie reaguje - mój oszalał. Karta Ati pracuje na dwóch dopalaczach" na Directcie i Open Gl-u po prostu w zależności od gry stosuje odpowiedni dopalacz.
Także może to być kwestia właśnie aktualizacji directa.

Pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem. Rozwiązanie jest bardzo proste, a diabeł tkwi jak zawsze w szczegółach..
Poprzez zakładkę, ustawienia", następnie opcje" docieramy do ustawień określających parametry grafiki.
U mnie najlepiej jest wybrać jakość tekstur" jako skompresowane, ale najważniejsze jest określenie minimalnej liczby klatek na sekundę. Producent błędnie informuje, iż funkcję tę należy wyłączyć i wpisać 0 /informacja ta ukazuje się po najechaniu kursorem na okienko/.
U mnie najlepiej wszystko działa jak wpiszę 100000000, czyli jedynkę i do końca okienka zera.
Świetnie widać samoloty, działa, pojazdy migoczą jedynie na początku gry...
Przy innych ustawieniach w czasie gry pojawia się czerwony napis liczba klatek na sekundę uległa zmniejszeniu" np. -2, co wpływa na spowolnienie akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blitzkrieg jest grą, która zawiera tak poszukiwany przez mnie element nieprzewidywalności.

W jednej z misji zdobyłem miasto, umieściłem tam żołnierzy, zabrałem się za blokowanie dostępu do niego /kozły, miny, zasieki/, naprawianie uszkodzonych czołgów, rozmieszczenie armat ppanc., i moździerzy. Całość pięknie się prezentowała. I ruszyłem dalej... Nagle pojawiają się dwa Junkers Ju 87 i w kilka minut wszystko niszczą. Upss, zapomniałem o obronie przeciwlotniczej /wsparcie lotnicze było niedostępne/.
Albo pojawiące się znikąd w środku własnego ugrupowania czołgi nieprzyjaciela jeśli zapomnimy o położeniu min przeciwczołgowych.

Gra miała byc spolonizowana, ale jak widzę wojska polskie to krew mnie zalewa /działa brytyjskie zamiast francuskich, jakieś Vickersy 12,7 mm, owszem były, ale kalibru 7,7 mm, i to raczej w magazynach, u mnie polska piechota ma mundury niebieskie../

Jednak jak w większości gier tego typu zwycięża się gdy najprzód użyjemy artylerii, i lotnictwa metodycznie niszczącego linie obrony wroga, później czołgów dla sprawdzenia efektów, a piechotę trzymamy z dala od pola walki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna,gram w nią nieprzerwanie ok okolo 2 lat...
zapewne dawno by mi się znudziła...gdyby nie mapy które pobieram sobie choćby z tąd:

http://bkportal.com/default.asp

lub z tąd:

http://web7.london047.server4you.de/include.php?path=content/overview.php&catid=3&type=4

(ten drugi link już prezentowałem lecz mi się postu tego niechce szukać...a poza tym to dobrze by były pod ręką...)
jeśli znacie miejsca w sieci gdzie śa mapy do blitzk.to proszę o zamieszczenie...
mapy w powyższych linkach,są tworzone głownie przez niemców.lub przez nich tłumaczone,więc mile widziane innych nacji,,,
polecam mody,oraz własne tworzenie map..
dzięki tym mapom mamy kilka gier w jednej,,,a do tego dodam iż jeśli ktoś blitzkriega nieposiada,to za małe pieniądze można go nabyc w kiosku z nowym numerem gazety PLAY"jest to co prawda pierwsza i podstawowa wersja gry ,wyposażona jednak w mody i mapy jest super,na kilka miesięcy walk....

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priester - dzięki za link. Za to moja żona Cię znienawidziła ;-) Od kliku dni znowu ze zdwojoną siłą słychać z małego pokoju : Bewegung !!", Wir Sind unterwegs !", Luft unterstchtizung unterwegs !!" , Ja komandant !!"

Te mapki są super - teraz gra nabrała barw !

THX jeszcze raz !

Pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cześc.....
w przypadku modów to w sumie niema wielkiego znaczenia czy wersja gry ,którą posiadasz jest polska czy inna,to czy jest ona ze sklepu czy od kolegi...też niema znaczenia...
główny sęk to to by mod znalazł się we włsciwym katakogu gry...
a to bywa róznie ja mam np.ścieszkę adresu taką..
G:\\Program Files\\Blitzkrieg Rolling Thunder\\Run\\Mods"
ale to zależy od tego na którym dysku masz gre zainstalowaną...aha ja mam akurat teraz Rollning thundera...to nazwa w katalogu sie zmienia,,,to trzeba też kontrolować podczas instalacji..
poza tym,to najczęsciej mody się samorozpakowują,,,i się żle często ładuja...musisz sprawdzić gdzie on się chce"wypakować...i jak masz inne direction(lokalizacje) to to adekwatnie zmienić...
niektóre mody to (i mapy) to po prostu pliki o rozszerzeniu .pak...to nic innego jak rodzaj kompresji podonej do rara lub zipa...te paki możesz rozzipowac i wielokrotnie tam są w plikach .txt przydatne info...
poza tym tu trza...jednak trochę posiedzieć czasem trzeba,,,bo warto...
ja teraz próbuję robic własną mapę i to jest dopiero zabawa...

pozdrawiam..
jakby co to pytaj...mam nadzieje że trochę pomogłem..

dr Priester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,aha a poza tym to ...mapy wali (kopiuje...:_)się tutaj...
G:\\Program Files\\Blitzkrieg Rolling Thunder\\Run\\data"
i po kłopocie ...pisze to bo czasem są ludzie leniwi i to zapewnie ułatwi...
wersje w .pak bezpośrednio bez rozpakowywania tam gdzie wyzej...a inne maja opisy bo bywa róznie,,,w sumie to kilka jest tylko możliwości,ale za długo by opisywać...chyba że ktoś sobie zyczy to opiszę szczególowo...
pozdrawiam
raz jeszcze......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info:) Modyfikacja wczytana ale co dalej? Gdy probuje wczytac jakas gierke mam komunikat czy chcesz zmienic obecny MOD?" gdzie jest ta modyfikacja?
W linkach ktore podales sa dostepne Skin Mods" i Sound Mods" tez ladowac je do .../Blitzkrieg/Run?Mods? Dzieki z gory za odpowiedz, Blitzkrieg to pierwsza gierka ktora bawie sie w ten sposob wiec jesli moje pytania wydaja sie glupie to sorki:)
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda ładujesz(czyli go włączasz-aktywujesz) po włączeniu gry w menu.........i tam go też wyłanczasz jak np.chcesz go wyłączyć lub na innego pomieniać........
popatrz w opcjach menu........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak zrobilem, po rozpakowaniu moda w zakladce wczytaj moda jest modyfikacja, wczytuje ja i niewiem gdzie sa zmiany:( A gdy wczytac chce jakas plansze, kampanie itp mam pytanie o odlaczenie aktualnego moda (tego zmodyfikowanego) gdzie popelniam blad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,jeśłi się mod pomyślnie zainstaluje,,,wczyta..... to w lewym dolnym rogu,masz o nim info,,jeśli nie to znaczy ze sie nie zainstalował....spróbój z modem hiszpańskim na początek on jest dobrze opracowany i opisany poczytaj jego info,,,,,,,,,,
lub napisz swój num,gg...to postaram sie pomóc...
żeby to postami nie śmiecić,,,, i by nikt milutki nie zarzucił nikomu,że sobie posty nabijamy,,,bo to się już zdarzało...
pozdrawiam,,,

dr Priester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie