Skocz do zawartości
  • 0

A co to za bagnet???


rav79

Pytanie

Znaleziony na strychu podczas rozbiórki szopy... Trochę wżery zeszlifowane z ostrza i się ładnie błyszczy... chyba są jakieś bicia ale nieuzbrojonym okiem nie mogłem odczytać... ale i tak nie wiem w ogóle co to jest i czy na allegro wystawiać i za ile?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Znaleziony na strychu podczas rozbiórki szopy... Trochę wżery zeszlifowane z ostrza i się ładnie błyszczy... chyba są jakieś bicia ale nieuzbrojonym okiem nie mogłem odczytać... ale i tak nie wiem w ogóle co to jest i czy na allegro wystawiać i za ile?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam S 98/05 oprucz tego, że jest zeszlifowany to brakuje mu jelca. Ale ciekawe jest to, ze posiada piłe. wiaze sie z tym ciekawa historia która mozna przeczytac miedzy innymi w książce Na zachodzie bez zmian". mianowicie Francuzi uważali tego typu bagnety z bron nie humanitarna powodującątrudne do zagojenia obrażenia. dlatego jesli złapano Niemca z tego typu piłą na bagnecie delikwenta rozstrzeliwywano. W efekcie Niemcy albo zamieniali te bagnety na wersję bez piły albo zeszlifowywali ja całkowicie. Trudno powiedziec czy w twoim przypadku zeszlifwał go ktos w czasie wojny czy tez po wojnie komus piła zawadzała.
Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie