Skocz do zawartości
  • 0

KUBEK MARYNARKI WOJENNEJ


KUBA_GDA

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Do J ! Gdzie te zagłębia? szukam, szukam i nic nie mogę znaleść .. :( A jako pasjonat Września podpiszę cyrograf za dobre Polskie miejsce. Napisz na priva moze mnie gdziesz zabierzesz? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby Tomaszów Lubelski. Znajomy tam mieszkający tak to określił. Oczywiście dodał, że już się kończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest skan sygnatury. Czy ten napis Silesia" mógłbyś pokazać?
Fajny kubek i chyba niedużo ich zostało.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle polskich rzeczy jest mało (np. w stosunku do niemieckich). Owszem, były zagłębia", ale powoli się kończą. A czy on nie ma np. jakiegoś odbioru wojskowego? Na manierkach np. było MS Wojsk. i numer. Nie wiem jak w marynarce. Chyba dość ciekawa i rzadka rzecz z punktu widzenia człowieka z centralnej Polski. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jeszcze sie dowiedzieć czy takie kubki były
na wyposarzeniu kantyn lądowych...czy były tylko na okrętach...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z numerów Archeologii Wojskowej jest tekst o zastawach wojskowych. Tam ten kubek (chyba ten bo z innego ujęcia), jest opisany jako kubek z mesy marynarskiej na okręcie. Ile ich było, to policz ile było miejsc na wszystkich jednostkach pływających 2RP, a będzie ilość minimalna jak była wyprodukowana.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie