Skocz do zawartości
  • 0

co to moze być?


sebulaa

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale nasze znaleźliśmy w miejscu, gdzie Niemcy zbierali się w lesie, żeby się przebić. Wokół walały się przedmioty, które porzucili. Następnie małymi grupkami przedostawali się na Kołobrzeg i Szczecin. W promieniu ponad kilometra brak jakichkolwiek śladów naszych wojsk. Może to jednak jest niemieckie? Zgadzam się natomiast, że to będzie coś z saperksich wynalazków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Skłaniam się jednak bardziej przy radzieckiej opcji mając na uwadze: ilość znalezionego tego czegoś (kilkadziesiąt szt., raczej wykluczam przypadkowe modyfikacje saperskie-wygląda mi to na produkcję masową), brak jakichkolwiek wnianek w publikacjach niemieckich, miejsce znalezienia - na odcinku ok.2 km tuz przed liniami radzieckimi, po stronie niemieckiej nie było śladu tego cuda, prostotę wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mam jeszcze jakąś fotkę, ale niestety.
Dodam, że nie było w promieniu 1000 metrów od miejsca, gdzie to znaleźliśmy żadnych pozostałości radzieckich. Pochodzi to z kotła, miejsce krutkiego pobytu niemieckich żołnierzy.
dołączamy sie do prośby o identyfikację

pozdr. wonsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Znajdowałem takie coś w wiekszych ilościach przed pozycjami radzieckimi- 10-50 metrów (niektóre były mocowane do drzewa lub były wyowijane cienkim drutem). Wiec może to być jakaś radziecka dziwna mina (sygnalizacyja ?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dużo na to wskazuje ze to jednak coś z rozrywek . mi się wydaje że było to mocowane do drzewa za pomocą tej blaszki z otworami , a to to pewnie element odpalający ładunek, do zawleczki pewnie był przywiązany drut który zrywał jedną z blaszek i zwalniał w ten sposób napietą sprężynę http://www.odkrywca.com.pl/pokaz_watek.php?id=172278
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie