Skocz do zawartości

gdzie i czego szukac w rejonach częstochowy??


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przy drodze ze Złotego Potoku zo Zarek po prawej stronie jest parking, a przy parkingu pomnik. W tym miejscu Oddział Poniuego zastrzelił jakiegos Ważnego Szfaba.
W Sokoligórach koło Olsztyna partyzanci pochowali troszkę złota, ale w większości zostało to znalezione przez KBW. Przy drodze Z olsztyna do Janowa zostały rozbite 2 T-34 - Stały do lat 70-tych. W bunkrach przy tej samej drodze po wojnie ukrywali się jacyś przestępcy, ale byli to pospolici złodziejaszkowie. Były nawet walki z MO. Pozatym jest las, w którym leży zakopany MP, kilka Mauserków, TT, VIS. Są też opowieści o pewnym dworku w okolicach Częstochowy którego mieszkańcy po wkroczeniu Niemców zakopali wszystkie kosztowności, wojny nikt nie przeżył - podobno do tej pory nic nie odnaleziono. No i same Zarki - przed wojną miasto żydowskie też ciekawe opowieści.
Wychowywałem się w tych stronach, teraz tylko trochę czasu brak cobu podjechać.

Pozdrawiam
Mirass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Witam.

Ja wiem ze troche nie na teamt i przepraszam za to , ale nie moge znalezc postow dotyczacych Torunia a mianowicie chodzi mi o miejsca w ktore polecacie do wykopalisk Militari...

Prosze o szybko odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Panowie od założenia tego tematu minęło już troszkę latek czy możecie napisać co z tym Wąwozem Ponurego w Kaczych Błotach czy go zestrzeliliście i jak sprawa się miała z fantami??? Wiem że teraz na topie jest Dąbrowno i sztandary lecz męczy mnie wasz temat jak wam poszło.
Serdeczne Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Okolice Zrębic. Za stacją benzynową w lewo i po 300-400 metrach w lesie po prawej stronie jeden z dwóch jakie zdążyłem dzisiaj zauważyć. Na samym szczycie wzgórza przeciętego od samej góry do dołu okopem od strony północnej. W bunkrach standard czyli zsyp śmieci...

Miejsce jak piszą poprzednicy walki ominęły ale i tak warto zobaczyć :)


Szkoda, że ten temat tak ucichł bo pewnie takich miejsc jest dużo więcej w naszej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...
witam,

no Panowie, chyba przez te lata wszystko żeście wyciągnęli ;)
ale mimo to w tamtym roku kupiłem kanarka i lubię sobie pochodzić. z chęcią nauczyłbym się czegoś od doświadczonego odkrywcy ;)

pozdrawiam z okolic olsztyna p czewą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie