Skocz do zawartości

Piłkarz Lazio ukarany za faszystowski gest


MK

Rekomendowane odpowiedzi

Piłkarz Lazio ukarany za faszystowski gest

Zawodnik rzymskiego Lazio Paolo Di Canio został ukarany przez Włoską Ligę Piłkarską grzywną 10 tys. euro za faszystowski gest, jaki wykonał podczas derbów Rzymu w styczniu. Karę tej samej wysokości nałożono na Lazio.

Po wygranym przez Lazio meczu z Romą (3:1) świat obiegły fotografie, na których Di Canio pozdrawia kibiców wyciągniętą przed siebie ręką w sposób przypominający faszystowski salut.

Di Canio zaprzeczył, że gest miał jakiekolwiek polityczne znaczenie, ale komisja dyscyplinarna oceniła, że gest ten atychmiast i jednoznacznie przywołał określoną polityczną ideologię".

http://sport.onet.pl/1066390,wiadomosci.html

Kurde a może on pozdrowił ich w sposób przypominający rzymski salut, jeśli o Italii mowa????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Oglądałem ten mecz.Di Canio wyglądał prawie jak duce.
Ten ,kto się zna trochę na kopanej wie,że w Lazio to nie był gest starych" Rzymian.Była to zwykła prowokacja wobec kibiców Romy (też przecież Rzymian).U nas też się czesto podobne zdarzają .

Pzdr.Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich a szczególnie Jarka, nic nie mówiłeś że interesujesz się piłką nożną, myślałem że oprócz dobrej łopaty i sprzęcicha nic cię nie interesuje. Ale popatrz za okno wiosna idzie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cześć Jurek.No ja już w tym tygodniu dwa wypady zaliczyłem
(szkoleniowe oczywiście).Z poważnymi wyjazdami (wgłąb lasu)
trzeba poczekać troszkę ,bo można wał urwać ;).
Ale pogoda sprzyja i myślę ,że w przyszłym tygodniu coś trzeba planować .
Wyślij mi swoje gg.

Pzdr.Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie