Skocz do zawartości

Gaz na holzgas :)


Fiodor

Rekomendowane odpowiedzi

Holzgas to było w czsie wojny (a i jakiś czas później) bardzo popularne paliwo. Przeróbka silnika praktycznie żadna, spadek mocy w granicach 30% (dużo zależało od wilgotności i gatunku drewna - najlepsze było liściaste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie powinno też budzić zdziwienia, że przy obecnych cenach paliw, holzgas wcale nie jest tak zupełnie zapomniany.
Dla zainteresowanych, zwłaszcza znających norweski (ja niestety go nie znam) - taki adresik: http://www.gengas.nu/byggbeskrivningar/index.shtml
Właśnie z tej strony pochodzą powyższe fotki.

Pozdrawiam, Darda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darda, poruszyłeś temat, który od dawna mnie interesuje. Czy znasz jakieś inne stronki na ten temat? W ludzkim języku :-)
Norweska mowę to chyba Marsjanie wynaleźli. Może cos po polsku, po angielsku, byle nie po norwesku!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam!
Zwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka stronka: http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/index.php

Gość sprzedaje na Allegro poradnik, jak samemu zrobić generator (to chyba jakieś tłumaczenie publikacji amerykańskiej), więc jest to w gruncie rzeczy strona reklamowa, co nie znaczy, że nieciekawa.

Na tej norweskiej jest trochę angielskich linków (ramka z lewej, na dole, „Länkar”).

Przy okazji – ciekawe chyba zdjątko „kubelka” udało mi się wygrzebać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor, GAZ z najprawdopodobniej fabryczną instalacją sowiecką jest na pierwszym moim zdjęciu - jak widać różni się ona od tej z Twojego. Wynikałoby, że na Twoim zdjęciu jest instalacja niemiecka. Nie jestem jednak takim znawcą, by to jednoznacznie stwierdzić.

Pozdrawiam, Darda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie