Skocz do zawartości

Niemiecki sanitariusz.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sanitariusz bez opaski w marszu (podobno na Froncie Wschodnim). Zamiast szelek - pasek od chlebaka przez ramie. Widoczna manierka sanitarna. Ta ktora widac na zdjeciu zamieszczonym przez jednego z moich przedmowcow (wyglada na to, ze zdjecie przedstawia cwiczenia Niemieckiego Czerwonego Krzyza - oni mieli czarne mundury) to manierka uzywana przez DRK, chyba nawet do niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Mam pytanie, czy jak był sanitariusz w oddziale np. strzelców górskich to czy musiał nosić pagony z niebieskimi barwami broni, czy mógł też z zielonymi jak strzelcy górscy?
Byłbym bardzo dźwięczny za udzielenie informacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
O ile się nie mylę, w pojazdach były oryginalnie takie Verbandkasteny. http://chrito.users1.50megs.com/medic/verbkasten.jpg

Te skrzyneczki amunicyjne były wykorzystywane również jako pojemniki na inny sprzęt prócz amunicji... Jednak to chyba zależy od inwencji twórczej i zapotrzebowania na nosidła ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tak samo jak kol. Kaktus też szukam jakiś informacji o tym...I widać, że już zapowiada się na kolejną zażartą walkę na Pewnym_Serwisie_Aukcyjnym :]





Gaer - sanitariusz w trakcie kompletowania (a co, też chcę podpis ;])
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Są 2 rodzaje ładownic sanitarnych mniejesze z przzyszytym z tyłu klamrą do haka i wieksze ( taka jak przedstawił Adi 72) bez klamry .Czym się one różniły zastosowaniem? produkcją? przeznaczeniem? Bo mi się wydaje że te większe są produkcji szwajcarskiej, posiadam jedną taką z sygnowaniem Bollmann Tuttlingen 1942 na Allegro jest taka z tą samą sygnaturą a kiedyś była z sygnaturą NADELN ZDVRK i charakterystycznym krzyżem szwajcarskim. Do Adi 72 twoja ma jakieś sygnatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie