Skocz do zawartości

Uważacie się za tych #8222;lepszych#8221; Polaków ?


U96

Rekomendowane odpowiedzi


O co tu chodzi w tym wszystkim ?.
Osoba której dziadkowie (rodzice), walczyli : Wrzesień39, Powstanie Warszawskie, AK, Front Zachodni itp. są postrzegane pozytywnie na tym Forum, a już inaczej ma się sprawa w drugą stronę. Osoba która napomknie iż jego dziadek służył w WH to jest napiętnowany i wyzywany od faszystów, Ślązaków ( a ku informacji zainteresowanych w Prusach Wschodnich też tu jest sporo osób : zwanych potocznie „Krzyżakami” uwzględnijcie to w swym ubogim słownictwie ) itd. a tu nie chodzi o wychwalanie się swym pochodzeniem czy upraszczaniem historycznych faktów lecz o zwykłą TOLERANCJĘ bo nie wszyscy mają prostą historię.
Według waszej klasyfikacji (takie odniosłem wrażeniem) jestem „gorszym Polakiem” i tym samym mam siedzieć cicho!!!!, lub tworzyć fikcję.
O co tu chodzi w tym wszystkim?
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
U96, ja bylem prawnikiem" doktora Mengele, milosnikiem zbrodniarzy a ostatno obronca Zydow i tylko dla tego ze mam DOSC! Dosc bzdurnego pieniactwa, agresji, antysemityzmu, faszyzmu i nietolerancji. Co sie dzieje z tym Forum? Wystarczy cofnac sie rok czy poltora i poczytac tamte watki, gdzie sa ci ludzie? Co sie z nimi stalo?
Dolaczam swoje pytanie do Twojego
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam WH miało znaczyć Wehrwolf. A więc żyjemy w Polsce kraju który krwawo walczył o swoją niepodległość
( bądźmy szczerzy że nigdy jej nie uzyskał ). Jeżeli kogoś przodkowie walczyli o wolność ojczyzny ma pełne prawo do dumy z nich. Lecz jeśli dziadowie walczyli przeciwko swojemu narodowi jest to ewidentna zdrada i nie należy się tym chwalić. Nie oznacza to że jesteś gorszym polekiem ale że twoja rodzina nie była godna zwać się polakami, przynajmniej jej niektórzy członkowie. Sam jesteś kowalem swego losu i możesz zasłużyć się dla ojczyzny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WH znaczy wehrmacht.
moi dziadkowie walczyli podczas II w.s. jeden w AK , a drugi w 16dpanc(WH)-przezyl niewole sowiecka daleko w koplani zlota gdzie na syberii.
z ich obu jestem bardzo dumny a ty wierzbox nie jestes dla mnie zadnym autortetem by mi mowic z kogo mam byc dumny a z kogo nie! a tym bardziej oceniac ludzi z pozycji swojego cieplego fotela przed monitorem.

fakt forum odkrywcy stalo sie coraz bardziej agresywne, mnostwo tu awanturikow i mocnych w gebie szczeniakow.
mnostwo jest watkow ktore z dyskusji przeradzaja sie w pyskowki.

wielu ludzi ktorych tutaj poznalem i szanuje za ich ogromna wiedze przestalo w ogole pisac. czasem tez mysle ze to juz tylo strata czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiaja się na tym forum ludzie co uwazaja się za bardziej Polscy niż są.A prawdopodobnie ich jedyna zasługą dla tego kraju jest pujście na wybory ,zagłosowanie na jeszcze jednego kretyna ( prawdziwego Polaka) he,he,he,i narzekanie na wszystko,wszystkich (zwłaszcza Niemców i Żydów).
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U 96 wyzywany od faszystów, Ślązaków" ale walnąłes zestawienie ... od kiedy to slązak to faszysta??
bocian1 Ty już wyraziłeś osąd o polakach pisząc wcześniej o Jedwabnem obiektywnie" oceniając wydazenia więc wystarczy...
Przestancie się sprzeczać bo nie nam oceniac kto jest prawdziwym Polakiem a kto nie... Historia nas tez oceni.
.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój dziadek był niemcem i walczył w wehrmachcie i nie popełnił żadnego ludobujstwa to nie mam nic przeciwko niemu. Co innego jeżeli był by Polakiem który z własnej woli wstąpił do WH. Po drugie nie jestem antysemitą ani nie nienawidzę wszystkich niemców. A na wybory nie chodzę z trzech powodów. 1 nie ma mnie kto godnie reprezentować. 2 nie uznaję demokracji partyjnej. 3 nie uzyskałem jeszce prawa wyborczego. A tak na boku dodam jeszcze że wyśmiewanie się z kogoś poglądów i docinki pod jego adresem są oznakiem braku waszej kultury. Jak to mówią przyganiał kocioł garnkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ażeby byc Polakiem wystarczy chciec.I nie trzeba się ogladac na pochodzenie rodziny.Czy ktoś miał dziadka w AK(Armia Krajowa) czy w AK (afrika korps)nie jest istotne.Kiedys słyszałem bardzo fajną definicje patriotyzmu niestety nie w Polsce ale brzmiało to jakoś tak :Nie pytaj co ten Kraj zrobił dla Ciebie ale co Ty zrobiłeś dla tego Kraju".Jezeli ktoś wprowadza podziały na lepszych czy gorszych Polaków to jego problem nie mój Dla mnie polakiem jest kazdy który robi coś dla Kraju.Nie ważne czy to ubek przesłuchujący akowca(obaj w dobrej wierze robili co robili pierwszy przesłuchując reakcjoniste próbującego obalić ustrój zbudowany przez komunistów a drugi walczacy o wolny kraj od komunistów)Wiem brutalnie to brzmi ale to jest Historia Polski z która mozemy się nie zgadzac ale która musimy szanowac i niestety jej nie zmienimy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka dla prawdziwych polaków"
1. podaj w ilu % ja i moja rodzina jeśmy prawdziwymi Polakami
a) pradziadek - armia carska (Tannenberg)
b) pradziadek armia pruska (Verdun) Krzyż Żelazny
c) wujkowie Armia Poznań (Bzura)
d) dziadek WH (część rodziny pochodzi z Prus Wschodnich)
e) wujek Policja Granatowa IIRP
f) wujek Legia Cudzoziemska (20-sto lecie miedzywojenne Afryka)

Pozdrowienia dla normalnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza zgadzam się w tym temacie z jaca 2003. A co do niektórych to dla mnie możecie sobie nawet napisać na czole mój dziadek był w SS" i się z tym publicznie obnosić. W końcu to powód do dumy nieprawdaż? Patrząc na takie rozumowanie nie widzę sensu tego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Oto moja rodzina:
1. prapradziadek i pradziadek- Legioniści u Pilsudskiego- obaj zginęli na syberii
2. drugi pradziadek- ułan z Chełmna, ranny nad Bzurą, jeden z twórców izby pamieci w Chełmnie, wiekszość wojny na zachodzie
3. Kuzyn Babci- walczył u Andersa pod Monte Cassino

A ja jestem reenactorem i zakladam niemiecki mundur. Bo pasjonuje mnie armia ktorej już nie ma i jej zdobycze techniczne. I wiecznie slysze docinki i ataki personalne wyciagane nawet w dyskusjach nie mających powiazania z 2 wojną.

Proponuję sporzadzić listę tych ajprawdziwszych Polaczków". Oto mój wkład:
1. Duncam- historyk za dychę, wybitny koniunkturalista który jak trzeba przyatakować kogoś kogo interesuje III Rzesza zawsze sie zjawi
2. Brat Pit- osobnik o dość rycerskiej (czyt. zakutej) głowie
2. 01111977- wielki kolekcjoner który podobno posiada mundur GD ale reenacting niemiecki to dla niefgo to samo co transwestytyzm. Znajomość faktow fistorycznych mizerna ale nadrabia atakami presonalnymi i podejsciem emocjonalnym"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co innego panie panzer. Niemiecka armia była jedną z najlepszych. Ale chyba gdyby wybuchła wojna ponownie z Niemcami nie walczył byś po ich stronie. A potem pomimo przegranej szczyciłbyś się tym. Mam nadzieje że ty chociaż nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzbox ty wiesz i ja wiem ze była to jedna z najlepszych armii. Ale nie każdy chce to wiedzieć. A ja nie mam zwyczaju przyklaskiwać bzdurze choćby była jak najbardziej patriotyczna. A gdyby byla wojna to za Polskę bym oddał życie.

Drogi Piotrku przewracanie w grobach nie jest argumentem w dyskusji. Proponuję żebyś innymi argumentami mnie przekonał że tortury w wydaniu inkwizycji lub armii czerwonej są bardziej humanitarne niż szybka śmierć od zatrucia gazem. No chyba ze uznajesz że to co się mowi o dzialaności tych instytucji to jest wierutne kłamstwo i zarówno inkwizycja jak i rosjanie byli kryształowo czyści. Ja jednak dalej mając do wyboru te 3 rodzaje śmierci bez wahania idę sie poinhalować Zyklonem-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie Piotrek tylko Piorek
Po drugie informuje cie ze w tym momencie wysylam linki z twoimi wypowiedziami do Prokuratury, Ambasady Izraela i Organizacji Spolecznosci Zydowskiej z prosba o zajecie sie ta sprawa.
Obys po wizycie w pierdlu odglosu swojego baka nigdy nieuslyszal, tego ci zycze:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rostrzyganie takiego tematu kto jest lepszym Polakiem a kto gorszym nic nie da, można by napisac tysiące wypowiedzi a i tak to do niczego nie doprowadzi to tak jak kiedys ktoś napisał że istnienie Boga można udowodnic w jednym zapisanym zdaniu lub na tysiacach stron, a efekt bedzie ten sam. Każdy jest Polakiem kto się czuje Polakiem bez gorszych i lepszych.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wylazła hydra z worka.
Widać ciebie wierzbox" nikt wcześniej nie uświadamiał, pozwól więc, że ja to zrobię:
Zacznę więc od najprostszych rzeczy:
-jak byłem w armii(a byłem ładnych parę lat), gdy grali hymn czułeś to w sercu.
Brali do niej wszystkich, a o Polsce mówiło się Ojczyzna.
Gdy nadeszły zmiany okazało sie nagle, że ten to miał kochankę, a ten garbate dzieci. Potrafili zeszmacić wszystkich, nawet Piłsudzkiego. Bo za komuny to każdy o nim wiedział, choć temat ten nie był nagłaśniany.
(zapytaj kolegów kto to był mjr Sucharski? Ja tak zrobiłem, efekt był przerażajacy: człowiek nikomu nie znany).
Gotowość bojową za komuny liczyło się w godzinach, obecnie w dniach).
- tutaj kłania się twoja nieznajomość historii.
W poczatku 1942 r. wszystkich Polaków wpisano przymusowo na tak zwaną 4 listę folksdojczy. W ten prosty sposób rozwiązał namiestnik Hitlera Forster na Pomorzu polski problem. Młodych ludzi powoływano do Wehrmachtu, kierujac ich na front, a Kopernika uznano za wybitnego Niemca.
Ciekawostki:
Kiedyś Województwo Pomorskie miąło swoją siedzibę w Toruniu (Pierwsza szkoła marynarki woj.).
- chyba nie wiesz skąd sie wziąłeś, rodzinę pewnie masz?
Popytaj. Przez Polskę przechodziło tyle wojen, że chyba trzeba być murzynem, aby w którejś udziału nie brać.
Rozbiory wiadomo: mogłeś być w którejś z trzech armii.
II wojna podobnie. Z tym, że udział po którejś stronie, (skupmy się na niemieckiej) nie był taki znowu dobrowolny. Odmowa podpisania w/w listy wiazała się z szykanami ze strony niemieckiej (wysiedlenie do GG, skierowanie do obozów pracy w Niemczech). A jak ktoś miał rodzinę jak dajmy na to mój dziadek? To zastanów się co byś zrobił? Miała to być służba w j. pomocniczych, ale już nie wrócił. Ojciec był w obozie, drugi dziadek w carskiej armii. I co nie byli pewnie Polakami?
Postawię nawet tezę, że byli większymi niż ci co teraz srają ze świeczników.

saludo comet
ps.Ja już odsłużyłem, za dzieci, wnuki i pra. Ale syn w tym roku chce iść do AMW, widac coś mu do głowy nabiłem.
A ty zastanawiasz się nad głosowaniem, zawsze możesz wszyskich skreślić, czym niewątpliwie wyrazisz swój pogląd.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pnzer...,każdy mas swoje serce i umysł i nie tobie jest dane oceniać ludzi.
Świadectwo o sobie juz dałes na tym forum,zrównując inhalacje z Cyklonem-B.
Życzę ci abyś kiedyś zmądrzał i nabrał szacunku dla ludzi, którzy zostali zamordowani przez morderców za których sie teraz przebierasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANZER- nie mogę sie z Toba zgodzić odnośnie humanitarnych komór gazowych".Poczytaj abo posłuchaj zeznania więźniów z Sonderkomanda,matki depczące swoje dzieci żeby zaczerpnąć jeszcze trochą powietrza ,śmierć zyklonem-B była w potwornych męczarniach zresztą sam fakt na skalę przemysłową ,zaplanowanej drobiazgowo śmierci jest potworna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odreagowania poleciłbym podróż po Europie.
Dotychczas nie można było tak otwarcie manifestować swojej narodowości, teraz już co innego.
Serce rośnie gdy widać nas Polaków manifestujących swoją Polskość. Mam tu na myśli Małysza, ostatnie jego skoki. I cieszy mnie to, że gul skacze orgom, szkopom, czy francom", bo w końcu nas dostrzegli.
W Szwecji dziwił mnie widok flag narodowych wiszących przed prywatnymi domami. Tam manifestowano swoją narodowość, nawet na kawałku mięsa w markecie była flaga. Dobre bo .... . Przestańmy się spierać bo kto jest kim okaże sie dopiero w praniu. Tak jak u Żydów, 4 lata w armii na początek. Baby też biorą, a kb trzymają w domu na wypadek podwyższenia GB (gotow. boj).

saludo comet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie