Skocz do zawartości

Elektroliza - nowe spostrzeżenia


kloki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam.. dzisiaj bawiąc się elektrolizą zauważyłem następującą rzecz. Otórz bąbelki z przedmiotu oczyszczanego lecą gęściej w tej części przedmiotu, która jest blizej przedmiotu niepotrzebnego. Im bliżej elektrody +" tym więcej bąbelków.

Moze wiecie jak zrobic, aby babelki lecialy z calego przedmiotu?

Pozdr.
Napisano
Tak. Wystarczy elktrodę umieścić do okoła. Osobiście jako elektrody używam siatki ogrodzeniowej. Całość procesu a pionowo" w róże PCV kanalizacyjnej z saślepką. Wystarczy jednak co jakiś czas obracać przedmiot względem elktrody, efekt podobny.
Wojtek
Napisano
Cyrograf15 ma rację.

Zastanawiam się nad jednym. Elektroliza (i konserwacja przedmiotów za jej pomocą) jest dość dokładnie zbadanym i opisanym procesem, ze sporą (ale nie bardzo) dawką wiedzy teoretyczniej.

Może gdzieś jest to po ludzku opisane? Tak, żeby ludzie się nie męczyli i nie wyważali otwartych drzwi? Czasem aż włos mi się jeży :).

Trzeba by napisać co to jest w ogóle elektroliza, jak działa, przypomnieć prawa Maxwella. Może ktoś kto jest troszkę bardziej chemikiem popełnił by coś podobnego? To w sumie wiedza na poziomie II kl liceum.

Ja sam korzystam z materiałów Nautical Archaeology Program Department of Anthropology Texas A&M University, bo uważam, że są najlepsze, ale w zasadzie to jest tekst chemiczny po angielsku i nie każdy zrozumie.

Pozdrawiam
Krzysiek
Napisano
Krzysiek daj spokuj. Każdy stosuje to co ma pod ręką, w tym dziale (konserwacja) jest naprawdę wszystko napisane w tym temacie, a i tak kto coś zawsze wymatoli". ;)
Wojtek
Napisano
Cyrograf z tą rurą ro dobry patent - nie znałem tego. A ja tu eksperymentowałem ze skrzynakmi na kwiaty:))) Jak to warto poczytać o cudzych doświadczeniach.
Pozdrawiam L.
Napisano
Właśnie w tym cały problem, że każdy stosuje to co ma... i dlatego ludzie niszczą sporo całkiem ciekawych fantów :(.

Korzystając właściwie z elektrolizy (i nie tylko) można zrobić naprawdę bardzo dużo dobrego dla znaleziska... ale można też je bezpowrotnie zniszczyć.

Pozdrawiam
Krzysiek

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie