Jump to content

Kolejna ciekawostka z Gdańska 1945


mac

Recommended Posts

Przesyłam kolejną ciekawostkę z Gdańska z marca 1945. Zdjęcia pszedstawiają unieruchomionego gdzieś na ulicach miasta Tygrysa królewskiego PzKpfw VI Tiger II" Aufs. B którego
kierowca prawdopodobnie nieopatrznie wjechał w lej po bombie. Należał do 503 Batalionu Czołgów Ciężkich który miał uczestniczyć w operacji Sonnenwelde" mającej na celu rozbicie
pierścienia wojsk radzieckich wokół Trójmiasta.

Link to comment
Share on other sites

Jako mieszkaniec Gdańska, dziekuje!!!
A w ogole w temacie jest kolejna", jakie byly poprzednie? - od paru m-cy sledze forum i nic...
A czytales Militaria i Fakty gdzies sprzd roku? Byl tam wspanialy artykul wlasnie o Koenigstigerach w Gdansku 03.1945.

pozdr,M

P.S. Jesli jestes z Gdanska i temat Cie interesuje, wal od razu na prv, usun tylko pls nospam z adresu.
Link to comment
Share on other sites

zdjęcia fajne, szkoda tylko że przy okazji nie podałeś źródełka z którego je zeskanowałeś. A źródełko jest warte wspomnienia- to trójmiejski miesięcznik 30 dni. Dla historyka i eksploratora kopalnia niesamowitych wiadomości-- o polskim nalocie bombowym na defilade w Gdańsku we wrzesniu 1939 roku i histoii eskadry lotniczej MW, o Gustlofie( nr 24) , o 1945 roku na mierzeji i Żuławach, o ekschumacjiach zwłok niemieckich żołnierzy, Torpedowni w Babich dołach ( UNIKALNE ZDJĘCIA ) itd itd.
Link to comment
Share on other sites

Witam
Z miesiecznikiem probowalem kiedys korespondowac (wlasciwie autorem artykulu o torpedowni) ale niestety nie chcial podzielic sie elektroniczna wersja tego co napisal (o zdjeciach nawet nie marzylem), wiec przy okazji ktos moglby sie moze podzielic wspomnianym tekstem, jestem z Wrocka i do Gdanska mi troche nie po drodze.

Pozdrawiam Krzysiek(?)
Link to comment
Share on other sites

Prosze o kontakt e-mail zainteresowanych kopia w/w artykułu. Jak juz pisałem to tylko jeden z wielu, wielu bardzo ciekawych materiałów ( nr 24, październik 2000). Autorem artykułu jest Tomasz Zając, korespondent BBC, autor wielu skarbowo-historycznych artykułów w prasie pomorskiej, między innymi w Dzienniku Bałtyckim. Więcej o Torpedowni- dokładnie rzeczowo, z planami i bibliografia- Bogusław Perzyk Lądowe obiekty fortyfikacyjne niemieckiego poligonu torpedowego Gdynia-Babie Doły, 1940-45" ( Ochrona Zabytków Architektury Obronnej, Gdynia-Hel 2-4 października 1998) - w tej publikacji dodatkowo: o fortyfikacjach Helu,polskich BASA-ch, znaleziskach na Helu ( między innymi o helskiej enigmie), fortyfikacjach nadbrzeżnych Gdańska w latach 1845-1919 itd,itd.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information