Skocz do zawartości
  • 0

POCISK


SARNA

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

już to głęboko zakopałem . Było to oczywiście przypadkowe znalezisko , nie miałem i nie mam najmniejszego zamiaru jakiegokolwiek manipulowania przy tego typu obiektach .Chciałem sie tylko dowiedzieć co znalazłem . Granat ten uzbrojony był w zapalnik ebonitowy , bardzo wrażliwy na uderzenie . A wiedziałem o tym czytając nasze forum :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za dziwna teoria?? Czyli że jak nie ma zbitej spłonki to można ruszać?? Moim zdanie bez względu na to jaką ma spłonke z tyłu nie powinno sie tego ruszac zwłaszcza gdy zapalnik jest cały a spłonka inicjuja na miejscu... wiele nie trzeba. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zgadzam się, nie trzeba ruszać , ale jeżeli spłonka jest zbita , to znaczy, że najprawdopodobniej pocisk został wystrzelony a tym samym zapalnik uzbrojony! Dlaczego nie wybuchł, tego nie wiadomo , więc każdy ruch tego świństwa jest niebezpieczy. Jeżeli nie latał , ryzyko przypadkowej detonacji jest mniejsze , nie mniej jednak lata mogły zrobić swoje , zabezpieczenia w zapalniku diabli wzięli i nieszczęście gotowe. Zgadzam się z ARQ.
Pozdrawiam MTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie