Skocz do zawartości
  • 0

Czy to pieczęć herbowa ?


Nanook1978

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Już sprawdziłem. Jest to odmiana (prawdopodobnie)herbu PELIKAN. Pod tym herbem skupionych jest 32 rodziny. Brak zaznaczonego klejnotu i korony jakiś drobny szlachcic. Jednak co do tego herbu mam wątpliwości bo w przedstawieniach herbu występują 3 pisklęta dlatego napisałem odmiana a dziub tego ptaka bardziej przypomina orła ale z takim herbem się nie spotkałem. Dlatego jest ważne miejsce znalezienia. pozdrawiam hakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan należy do heraldyki polskiej. Tak jak pisałem pod tym herbem jest zapisanych 32 rody. Ale pochodzenie herbu jest zachodnie podobnie jak BOŃCZA czy TARNIAWA. Ale nie jest to pewne ponieważ często właściciele herbów przez dopisywanie starożytnych korzeni podnosili swoje znaczenie. pozdrawian a jeśli masz pytania to pytaj pomogę w miare swoich możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjały na pieczęci sugerują dwa nazwiska:
-Hoffmann
- Bohowitynowicz
Pod tym herbem jest skupionych jeszcze parę nazwisk o brzmieniu zachodnim. Ale nie należy sie tym sugerować jest wiele nazwisk zachodnich a sa szlachtą polską miedzy innymi moja familia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie