Skocz do zawartości

Do Twierdzy Kostrzyn i okolic...


konger

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko: chcę się wybrać na Twierdzę Kostrzyn. W związku z czym co mogę zwiedzić w samej twierdzy (czyt. stare miasto)? Jeśli można prosiłbym o odpowiedź. A może ktoś wskaże mi coś innego ciekawego w pobliżu? Np. w którym dokładnie miejscu znajduje się fort w Sarbinowie? I gdzie są inne (jeden jest chyba po stronie niemieckiej, więc jeśli ktoś wie prosiłbym o jego lokalizację). można powiedzieć, że będę tam pierwszy raz, nie licząc tego, że kilka razy przejeżdżałem, ale nie było czasu aby tam zajrzeć.

Pozdrawiam

Konger

www.zgr.szczecin.of.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słuchaj Konger, osobiście nic do ciebie nie mam ale regulamin wyraźnie zabrania reklamowania witryn, serwisów i sklepów na forum. Po to jest dział LINKI. Jeśli Bocianie stwierdzisz, że mój post zaśmieca forum bardzo proszę o jego usunięcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem latem Kostrzyniu. Wstęp do twierdzy bronią tablice zakazu wtępu, zresztą nie wiem po co skoro po terenie chodzą zarówno Niemcy i Polacy. Jest to jedna z ostatnich nie odbudowanych starówek z ruinami ulic, pałącu i kościoła. Wszystko otoczone murami twierdzy i fosą. Dlatych co nie wiedzą gdzie szukać, to radze kierować się na przejście graniczne twierdza jest po lewej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tych tablicach wiem. Generalnie chodziło mi o np. fort w Sarbinowie, jak na niego trafić... Oraz jakieś inne, ciekawe okolice. I raczej nie szukam miejsc do kopania tylko chcę pozwiedzać, fotki porobić...

Gambit, nie krytykuj tylko lepiej mi powiedz, czemu na spotkaniu nie byłeś skoro się zarzekałeś, że będziesz, hę??

Pozdrawiam

Konger

ps. czasami zapominam się zalogować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach czemu tego posta nie przeczytałem rano ??? No cóż. Po Starym Mieście oprowadziła nas Sylwia - archeolog, znajoma znajomego- pokazała wszystko oprócz wnętrza bastionu Filip i Król, gdyż akurat kluczy nie miała. Ale umawialiśmy się na kolejne spotkanie :)))))))) Fort w Sarbinowie znaleźliśmy, ale się ściemniło i postanowiliśmy wrócić do domu. Następnym razem go obejrzymy, potem skoczymy do Gorgastu i poszukamy tego w Czarnowie czy jakoś tak. W Żabicach byliśmy, ale ten mogielnik musieli chyba zlikwidować, bo nie było nic czuć poza smołą, która była na ścianach. Natomiast widzieliśmy taki mały bunkierek po przeciwnej stronie drogi (jak skręcasz do fortu koło Sarbinowa, to chyba jakaś strażnica...)
A zatem poszukuje info nt. gdzie jest fort w Czarnowie i dokładniej o tej miejscowości na D jak na Dębno jedziesz (np. jak znaleźć lunety")...

Roberta znam i mam jego książki, extra rysunki, a te pozostałe, co wymieniłeś to pomyśle nad ich zakupem jak następnym razem będę w Kostrzyniu...

Pozdrawiam

Konger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batrhezz nie gorączkuj się tak, tylko spokojnie, pojedziemy jak kieszonkowe dostanę, tym razem trzeba będzie zebrać trochę większą grupę, będzie raźniej, hm... może ognisko jakieś na zakończenie????

Pozdro

Konger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie