Skocz do zawartości

pomocy :D


stedke

Rekomendowane odpowiedzi

witam!
mam pytanie czy ktos orientuje sie w jaki sposob moge sie wymigac od wku??mam juz kategorie A.z powodow chwilowo technicznych nie moglem kontynuowac studiow w tym roku i siedze w domu.a coraz bardziej sie boje ze powinie mnie mon.
czy ktos z was ma jakies doswiadczenia w sluzbie zastepczej itd??jezeli tak bardzo prosze o rady itp. stedke@interia.pl
pozdraiwam i z gory dziekuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, nie jest tak źle. ja służyłem dwa lata (86-88) i w porównaniu z tym dzisiejsze wojsko to przedszkole. a tak przy okazji to w czasach carskich chłopi aby nie iść na 25 lat w kamasze wybijali sobie przednie zęby. takich nie brali bo nie mogli odgryzać ładunków do ówczesnych karabinów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż do woja i złam po kilku dniach sobie rękę albo nogę ;)
Dostaniesz urlop (min. 30 dni) kase za urlop+ żołd" , następne 30 dni na dojście do siebie i także wspomogą kasą za oprowiantowanie urlopowe + żołd".
Póżniej to tylko ściema - przepustki i urlopy.
Kumpel w ten sposób w woju był 3 miesiące z czego na jednostce niecałe dwa tygodnie.:)):)
Możesz także krople krwi do badań z moczem dolać" i masz wojo całkiem z głowy.
Wielu kiedyś kożystało z iesprawności" umysłowej ale szkoda papiery sobie psuć.

pozdr. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no każdą z powyższych ad" mozesz zastosować lecz najpierw przemyśl zagadnienie czy warto. osobiście odradzam. mojemu bratu będąc w woju poradzilem aby załatwił sobie E. załatwił z lekarzami a teraz po 7 latach zabrali mu prawo jazdy b i c bo okazalo sie że z tym schorzeniem nie może prowadzić pojazdów mechanicznych taki ma skutek załatwiania" woja. nie dostal tez dobrej pracy bo okazało sie że... ma kategorie E!. a wojo w gruncie rzeczy nie jest takie straszne szczególnie teraz. Ja odwaliłem 15 miechów i mimo że dostało sie nie raz w dupe to nie żałuje. fajna przygoda - bo gdzie poznasz dreszczyk samowolki, lewizny i smak wina pitego na czas bo za 15 minut schodzisz z warty? gdzie postrzelasz sobie z km PK czy Pallada? (o pospolitym kalachu nie wspomnę - choć nocne strzelania to palce lizać!) gdzie walniesz z RG-rury w wypalony wrak BRDM-a? no i te koszrówki! nie chce robic sie na herosa ale juz w 96 kiedy bylem w woju (a bylem w 4 jednostkach) z falą radziłem sobie doskonale! dlaczego? bo fali prawie nie było!!! ta co byla to forma skeczy harcerskich bez cienia przemocy czy poniżania. poprostu towarzystwo ma stracha że młody zglosi głupote wychowawczemu i goście mają przejechane. sam bylem świadkiem na unitarce jak 3 starych skasowali na rozprowadzeniu na 3 lata do barczewa. o woju mozna by dlugo więc nie bede sie rozpisywał. zrobisz jak uwazasz.
Barnaba lato 96'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,nie pękaj jak chcesz to mogę iść za ciebie a ty będziesz płacił mojej żonie pensję ,było to półtora roku za...........tego urlopu już nigdy tak na urlopie nie wypocząłem,a jeśli wolisz biegać z wykrywką po lesie niż z giwerką to postaraj się aby przydzielili cię do saperów,to i wybiegasz się porządnie z wykrywaczem,i fantów też pewnie naznajdujesz a i doświadzczenia i szacunku do niewypałow i innego żelastwa nabierzesz,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za rady:) ale na szczescie zalatwilem sobie szkole i do czasu wznowienia studiow tz od przyszlego pazdziernika mam problem z glowy;)
hehe co do sluzby w saperach hmmm nie glupi pomysl mimo to ze moj ojciec jest zawodowym w jednostce saperow:)ale cham" i tak mi nic nie przywozi..no coz z rodzina najlepiej wychodzi sie na zdjeciach:/
co do strzelan z PK,akms,swd to mam czesto okazje:)przynajmniej raz na 2 miesiace i jestem pewien ze wystrzeliwuje wiecej pestek jak trep sluzby zasadniczej na strzelnicy:)co do strzelan nocnych nigdy nie mialem mozliwosci.
jeszcze raz dzieki wszystkim za rady!
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji jak dasz dyla przed przysięga to Ci mogą naskoczyć :)
gościu ja dał noge w trzecim dniu unitarki to po siedmiu miesiacach dopiero go znależli
albo inny motyw gość wyrąbał" na przepustke (72) do domu (2 km od jednostki) wrócił po 3 miesiącach z powodu nieznalezienia drogi powrotnej :) był kryty przez prawie dwa miechy ...! :) ( bez obrazy ale trepy inteligencją w tym przypadku nie grzeszyli )
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Nietaki diabeł straszny......... w obecnej sytuacji na rynku pracy z powodu jej braku chętnie poszedł bym za ciebie, ja służyłem dzielnie w 1992 r.i miło wspominam spędzone tam chwile.Nawiasem mówiąc gdybym mógł jeszcze raz było by super .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kocura
Kurcze, Kocur tak jakbym czytal swoją historię.Bylem 1,5 miesiąca w woju.Z tego 2 tygodnie na pododdziale.Problemy z adaptacją to bardzo dobre rozwiązanie. Nie są w stanie sprawdzić rzeczywistości.Częste odwiedziny psychologa w woju to daje rezultaty.Tylko dostać się na izbę jak najszybciej.Wyszedlem z woja z B-12, roczek wolnego i ponowna komisja.Pare razy w ciągu roku u psychologa i na komisji kat.D. Teraz jestem zadowolonym obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej.Dobrze mieć jeszcze jakieś papierki przed pójściem do woja.I w woju ciągnąć to dalej.Masz przez ten czas darmowe leczenie.Hehe. Ja korzystalem jak tylko moglem.
Pozdrówki dla unikających woja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci przypadek z mojej komisji WKU.

wszyscy se zjawili oprócz jednego, a ze to zima byla to wieszaki zawalone. juz tam gosci badają az tu nagle wpada zagubiony" gośc. komisja kaze mu sie rozebrac i stanąć w kolejce. gościu ubrany był w ciezki skórzany płaszcz po kostki - patrzy 0 miejsca na wieszaku wiec sięga do kieszeni i wyciaga jebitny gwóźdż i młotek - wbija go w boazerie i wiesza płaszcz. kazdy tak sie patrzy na mniego jak na czuba a gosc jakgdyby-nigdy-nic podchodzi do komisji. oni sie pytają czy jest zdrowy (na umysle) i kazą mu sie wynosic...
gość się ubiera w płaszcz , sięga do kieszeni - wyciąga obcegi, wyjmuje gwożdzia i wychodzi...

jak nic żółte papiery i okrągły dowód 9zeby sie kantami nie pokaleczył)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamientaj też otym że w momęcie przekroczenia bramy jednostki choćbyś był tam 1 godzinkę poczym z powodów zdrowotnych stwierdzono by twoją niezdolność dostajesz wyprawkę (bodaj średnia krajowa)poczym możesz ich skarzyć i wyrwać kolejne pare złotych.Osobiście znam 2 ludzi ktuży tak zrobili i wyszli natym nieżle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za rady ale narazie jestem bezpieczny:)dalej sie ucze w policealnej a od pazdziernika wznawiam studia.ale dobrych rad nigdy za wiele.
osobiscie od 19 lat (mam 20) lecze sie na ciezka alergie-latem na wykopkach przejebane jak zapomni sie lekow:/mam w papierach wpisana lamliwosc kosci,astme,wrzody(prawda),a te pi..y z wku dali mi A". no nic trudno sie mowi ale jak by co i tak dalej staram sie o D".
ppozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie