Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest hakas

Ahtung,ahtung!!

Recommended Posts

Guest
Szanowni koledzy mam propozycję nazwania właściciela upragnionego przez was nieśmiertelnika(choć koleś nie wiadomo czy by chciał wam go oddać dobrowolnie -protestować nie może) wyszkopkiem a takie wykopki wyszkopki. Co do resztek panów z podznaku denatury(Totenkopf)SS-kartofel. A po ostrzale artyleryjskim SS-kartofelzalat. Pozdrawiam ps. Bocian uśmiechnij się :-))))) pozdrawia siewiernyj plemiennik hakasi

Przez te kartofle zgubiło* Ci się ch" w achtungu.

* Albowiem
Niemce piszą ha
w tym słowie
przez ce-ha
- tak jak my piszemy przez ce-ha słowo uj" (choć chciałoby się przez samo h..)
Np. skrót CHWDP jest, moim zdaniem, za dokładny - lepiej wyglądałby w krótszej - nieortograficznej postaci: HWDP.

No ale tak to już jest na tym ponurym świecie..

Bardzo smaczne.
A i sam temat nieśmiertelników jest dość interesujący, i mało jeszcze spenetrowany. Np. większość żołnierzy wierzyła, że ta blaszka zapewni im nieśmiertelność.

Stąd tak wysoka ilość ofiar podczas 2. wojny światowej.

no i zapewniła, czyż po ich wykopaniu nie wraca pamięć/refleksja o ich właścicielu?, a poza tym będąc wyeksponowanym na widocznym miejscu było, nie było jakaś tam pamięć o żołnierzu zostaje zachowana.
czyż nie jest to forma ieśmiertelności"? :)
z pozdr. WoNs(y)

hakas - ty byku krasy, 1000 razy prześlij mi SMSkiem
słowo ACHTUNG!!!to Ci się utrwali ;)
pozdr. Wons:)

Tak! Masz 100 proc. rację prezentując tak piękne - liryczne podejście do tematu. Uchyliłeś poniekąd jego kolejny - jakże wazny aspekt.

Moje podejście jest czysto użytkowe - chodzi o ten rodzaj nieśmiertelnictwa, który w dzisiejszych czasach w grach komputerowych uzyskuje sie poprzez wpisanie kodu z konsoli.
Choć jest wysoce prawdopodobne, że przy obecnym skoputeryzowaniu działań wojennych, żołnierz wymawiając taki kod-zaklęcie staje się de facto nieśmiertelny in aeternum .

Wniosek nr 1: Stąd się bierze tak olbrzymia przewaga militarna St. Zjedn. Ameryki Płn.
Wniosek nr 2: Nieśmiertelniki analogowe" to przeżytek.

pozdr. 917

Śmiertelnik" chyba najlepiej oddaje charakter tego przedmiotu. To bardzo uczciwa nazwa.

I jeszcze uściślenie w kwestii zaklęć: G.I. używa ich wyłącznie w sytuacji gdy zostało mu już mało życia lub w pobliżu takich żyć jest bardzo mało.

Kiedyś gdzieś spotkałem się z nazwą medaliony śmierci czy jakoś tak, mśle,że pasuje...

• Create New...

Important Information