Skocz do zawartości

Jesienne wykopki


efes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
i ja sie pochwale, zobaczcie: http://www.odkrywca.pl/picsforum6/dscn9652.jpg
elementy radiostacji B-17 lub B-24 na polnocy mazowsza:) moze nie tak ladne jak fanty kolegow ale wyobrazcie sobie moja mine gdzie na takim pepe wyszed napis US Army:) i najlepsze jest to ze z powodu awarii sprzetu i solidnie rozwalonej reki dolek niezostal wybrany" do konca a jest tam spory sygnal...
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie biedne, bo i aparat beznadziejny, na dodatek zdjecie sklejone z dwoch mniejszych, stad pewne krzywizny itp :)

w kazdym badz razie konserwacja drewna postepuje bardzo dobrze, zelaztwo niestety agonalne, jak widac spust, i kablak nei istnieja, po prostu znikly, to samo stalo sie ze stopka kolby (na zdjeciu jest zalozona stopka znaleziona luzem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu trzech dni - 3 wypady na carską strzelnicę (wykorzystywaną przez WP ,Niemców i do lat 50-tych przez LWP) :

- okucie mosiężne pochwy
- około 100 łusek 7,62 x 54R (głównie lata 1891-1911)
- około 50 łusek 7,92 x 57 (Niemcy I i II w.ś. ,Polska)
- około 20 łusek 11 mm od Berdana i sporo pocisków
- garść guzików (WP ,LWP i rosyjskie)
- łódki mauserowskie
- około 20 innych łusek - 9 x 25 Mauser Export (1938 r.) ,7,65 i 6,35 mm.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z wczorajszego dnia ! Na tym polu wojacy" biegali od 1700 roku więc i rozrzut jest duży. Kumpel jeszcze po moim odzjeździe trafił jakąś ciekawą , chyba pruską odznakę . Jak będę miał foto to zamieszczę.
Ciekawy jest ten guzik po prawej stronie pod łyżką.Z polskim orłem zalatującym" okresem wczesniejszym niż 1914r. Szkoda że mało czytelny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie