Skocz do zawartości

Sprzęt saperski


cieciwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglbys bardziej sprecyzowac o jaki sprzet tu chodzi tzn narzedzia, specjalny sprzet transportowy (noszaki, przyczepy, wozy, samochody) czy pomocniczy w sensie dzwigow, plywakow itp? Tamat o tyle ciekawy ze znam dosc wiele z opisu ale fotografii i rysunkow spotkalem bardzo malo. Na pewno dobrze byloby dobrze ta sytuacje poprawic:)

Pozd
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie glownie sprzet pomocniczy.
Wiem, ze wojska saperskie uzywaly polskich fiatow 621 oraz pochodnych C4P i wz.34, PZInz 322, C7P.

Mam pare zdjec przedstawiajacych np. PF621 z przyczepa do transportu pontonow, ale to jest jedno zdjecie jakie mam [w ksiazce: Wrzesien 1939: Pojazdy Wojska Polskiego] tam tez jest zdjecie PZInz 322 z przyczepa i pontonem na niej, ale znowy zdjecie jest takiej jakosci, ze niewiele mozna z niego wywnioskowac.
Jest rowniez kilka zdjec prezentujacych C7P z jakas duza i ciezka przyczepa [np. przy przekraczaniu jakiegos strumyka].

Z drugiej strony temat sprzetu pomocniczego w II RP jest chyba traktowany dosc po macoszemu.
Wszyscy wiedza, ze cos takiego bylo, ale jak to wygladalo to juz nikt niewie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularne pojazdy w wojskach saperskich to jeszcze PF 514 i 618 tzw pol-ciezarowe, furgony PF508 (szczegolnie dla patroli minerskich) i sokoly 600 z koszami (raczej niz Sokoly 1000). Jakbys mogl mailnac mi na priva to podrzuce ci troche fotek. C7P z przyczepa nie pamietam. Moglbys mi pokazac :)? A noz a widelec to ta slawetna przyczepa ewakuacyjna do czolgow..... ale to by bylo za duzo szczescia:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie