Skocz do zawartości

7TP policyjny


Duncam

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widziałem niemiecką książkę o pancernych policyjnych kompaniach z lat 1939-1945. Jak wiadomo, w okupacyjnej hitlerowskiej policji wojskowej stosowano czołgi, od Pz I aż po T-34 i P 40. Widziałem też zdjecie plutonu naszych 7TP. Szare, a na wieżach policyjne wrony".
Czy ten pluton trafił do Norwegii? Czy ktoś dysponuje dokładniejszymi informacjami na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazka znana i zdjecie rowniez.Problem w tym, ze w ksiazce nie ma NIC o uzyciu 7TP :( Szczerze mowiac - puscilem ja w ludzi na e-bay zaraz po przeczytaniu.
Niestety nikt nie jest w stanie potwierdzic na podstawie dokumentow co stalo sie z ex-polskimi 7TP.Legend chodzi wiele, ale najbardziej racjonalna wydaje mi sie ta, ze uzywano je do zadan policyjnych na terenach Polski, a po wybuchu wojny z Sowietami, takze na wschodzie.O wyslaniu ich do Norwegii nic nie wiem.Trafily tam nowsze polskie tankietki, wiec moze i czolgi, kto wie?Tyle, ze nie zachowaly sie zadne zdjecia.Co w sumie jest dziwne, bo na tym etapie wojny Niemcy jeszcze DUZO fotografowali.Moze Trufelhunter cos zdradzi?
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te knige i tam jest pare info na temat uzycia 7TP w Rosji!
n.p
..Komendanturze w Smolensku(42r) podlegala 10(sch.) Kp.Pol.Rgt.mitte
wyposazona w:
1 pluton zlozony z 2wozow pancernych(h)
1 pluton -II- z 3 czolgow 7TP (p)...

....na stanie Kampfgruppevon Gotteborg"10.stycznia znajdowaly sie 3 BA-10 i ostani 7TP.

chyba ze wam o inne informacje chodzilo.

Pzdr
sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie