Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Ostatnio wpadły mi w ręce :

- manierka pruska, emaliowana granatową emalią
- manierka włoska II w.ś.
- dwa rosyjskie kubki żołnierskie - jeden pięknie sygnowany na denku orłem carskim i firmą Wulkan Warszawa".
Oprócz tego jeszcze pokrywka aluminiowa od menażki pruskiej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wasze kolekcje manierek są super, ja jestem początkującym kolekcjonerem. Tylko mam jeden problem. Jak rozróżnić poszczególne typy manierek. Czy znacie jakieś strony, na których mógłbym je zidentyfikować.Za informacje z góry dziekuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek nic mi na ten temat nie wiadomo. Sam mam dół od menażki z 1918 zdobiona MAtką Boską- pewnie z wojny 1920. na rączce tylko bicie producenta. Spróbuj skontaktowac się w Grzegorzem Czwartoszem- może coś będzie wiedział.

pokroweic do Twojej maru jest powojenny. manierka wz38 nie miała ani pokrowca ani noszaka- gdyż była noszona w chlebaku. Czy ma znaki odbiotu wojskowego- brak moletowania na zakrętce wskazuje na produkcję mobilizacyjną lub wojenną (podobno produkowano je tez dla Niemców początkowo- choć nigdy nie widziałem takowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajcha ta Twoja manierka to wz37 jak sie nie myle, rok produkcji to 39, M.S WOJSK INT 43 to jakis numer, sam nie wiem, widzialem podobna na allegro, tylko zamiast 43 ma 45:). Niezly nabytek zrobiles i calkiem tanio w poruwnaniu z ta na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajcha wrzuć fotkę. int 43- to znak odbioru dla fabryki Światowit w roku 1939. Wz37 do tej pory widziałem dwie - jedna na all... i jedna w muzeum katyńskim. To musiała być krótka seria prototypowa- a i wygląda inaczej niż wz38.

Kalist ta miedziana to z zoo :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie