Skocz do zawartości

Kolekcje - militarny sprzęt kuchenny


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sygnowanie widelców. Wersja wojskowa 1966 rok syg. Lefama. Obok cały komplet sygnowany Lefana. Czyżby na rynek cywilny Firma zmieniła jedną literkę w nazwie? Brak rocznika. Komplety są identyczne pod względem wymiarów i wyglądu. Nieznaczna różnica w zakończeniu widelcy - widać obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziecka manierka wz 42 produkowana w Leningradzie. Wymiary prawie identyczne jak magazynka od PPSz-y, dlatego noszona była w pokrowcu na tegoż. Niektóre źródła podają, że jest to wzór produkowany dla wojsk powietrzno-desantowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje ostatnie zdobycze z terenu - francuska menażka (sygn. M.M.T.1939 TOURNUS) i niemiecka Feldflasche 31 z nietypowym sygnowaniem (RSF 11 39) czyżby wyprodukowana w listopadzie 1939 r.? Zakrętka VDNS 37.

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,
proszę Was o pomoc w identyfikacji menażki, która jest w rodzinie od zawsze". Nie ma żadnych sygnatur. Dekielek niestety stracił takie uszko - zostały nity - w postaci blaszki z otworkiem. Boczne uchwyty są dorobione z drutu przeze mnie - menażka była w uzyciu czasem jako kociołek :)
pozdrawiam i czekam na Wasze opinie

jh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem" te dwa lata kuchennego tematu i widzę, że głównie sztućce, bukłaczki i menażki. Grubszego" sprzętu jak na lekarstwo. Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat wyposażenia kuchni Krigsmarine - mam jakąś chochlę i cedzak i ciekawi mnie jak wyglądała reszta osprzętu" w okrętowej kuchni ? A może ktoś ma np. informacje o kuchni polowej (oczywiiście polskiej) wz.23 ? Zdjęcia, katalogi, rysunki, wyposażenie itp. Mam kawałek czegopś takiego i nie zabardzo mogę dorobić" brakujące do całości 3/4.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to kuchnia wz.23 ale w każdym razie nasza polska-choc stan troszk opłakany...ale myślę że co by si z tego jeszcze zrobiło...
http://allegro.pl/item95688046_polska_skrzynia_kuchni_polowej.html

http://allegro.pl/item95695981_przodek_do_polskiej_kuchni_polowej.html
za 7 baniek można miec kuchni z przodkiem...szoda że ni mam jak tego przewieźć bomoze bym się na co skusił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację - to na Allegro widziałem już wcześniej, ale przy braku zdjęć czy innych materiałów trudno rozpoznać co to za kuchnia - może być późniejsza. A ja mam akurat przodek, z którego na tych fotkach są smętne resztki ! Ale jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie