Skocz do zawartości
  • 0

Rewolwer kieszonkowy?


YoWheris

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam tez znalazłem takiego nie jest to cos specjalnego prekursorem tego typu była angielska firma Webley Sons z Birmingham .dośc niezawodne zyskały sobie dużą popularność
i zaczeły sie pojawiać kopie dość tandetne czasami trafiaja sie egzemplaże z dość ładnymi okładzinami angielskie orginały miały dość duży kaliber (11,2;11,43) i były pięciokomorowe tu zmniejszono kaliber i jest sześci strzałowy(chyba taki posiadasz)dość dużo tego tyou spotkałem na pomorzu w rejonach wiejskich.a jeszce jedno są one wykorzystywane do robienia podróbek włoskiego BODEO Model 1889 obcina sie lufe wstwiają osmioggranna i oferująale to inna historia.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki YO za wystawienie fotki. co do rewolweru, dł.lufy 43mm ,dl. komory nabojowej bębenka 25mm, srednica bębenka39mm kaliber ok.6,5mm. orginalnie brak kabłąka spustu, spust łamany na zawiasie ,. bębenek pusty na 6 nab.,znaleziony we wsi obok której było lotnisko polowe L-waffe .na razie tyle.yard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jest w książce Ilustrowana encyklopedia Pistolety i Rewolwery ilustrowana historia broni krótkiej od 16 wieku do czasów współczesnych autor major Frederick Myatt M.C. Przełozył Leszek Erenfeicht str.97.pozdrawiam i życzę sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie