Skocz do zawartości

PZL 44 u Ruskich?


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Różne tu tematy na tym formu poruszano, a ostanio sporo emocji wzbudziła sprawa polskiego czołgu z 1939 co to ponoć jest w Muzeum w Kubince. A co z samolotami? Przeczytałe dziś na jednej wystawie, którą zwiedzałem, że we wrześniu 39 w ręce sowietów dostał sią salolot PZL 44 Wicher. Co to takiego, może mnie ktoś oświeci, i co się z tym samolotem stało. I czy to prawda chciałbym się dowiedzieć.
POZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prototyp polskiego samolotu komunikacyjnego, który PZL zaprojektował jako samolot dla LOTu.Dwusilnikowy,całkowicie metalowy dolnopłat z podwójnym usterzeniem pionowym ( podobnie jak w PZL 37B Łoś ), konstruktor Wsiewłod Jakimiuk ( ten sam który kończył prace przy PZL P11 i PZL P24 a pózniej pracował przy Jastrzębiu), predkośc około 350 km/h samolot nie zyskał akceptacji LOTu. Przez ten projekt opóźniły się prace przy nowym samolocie mysliwskim dla polskiego lotnictwa. W 1939 roku wpadł w ręce Rosjan. Jak każdy zdobyczny samolot był poddawany testom na wschodzie.
Posiadane przeze mnie informację nie mówią nic o tym ,że na Wschodzie znajdują się jakies polskie samoloty z 1939 roku.

Z pozdrowieniami: Merlin3


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie