Skocz do zawartości

JEŚLI ZNAJDUJĘ W JEDNYM MIEJSCU PEŁNO ŁUSEK I AMO.TO JAK MYŚLICIE CZY W POBLIŻU MOŻE BYĆ TEŻ JAKAŚ BROŃ-PROSZE O ODP.DOŚWIADCZONYCH POSZUKIWACZY


Gość KNOCZEK

Rekomendowane odpowiedzi

JEŚLI TAM GDZIE SIE BILI ZNAJDUJE PEŁNO ŁUSEK I AMO.TO CZY MOŻE BYĆ W POBLIŻU COŚ JESZCZE I WJAKIM OBSZAŻE.DODAM ŻE W MIESCU KTÓRYMTO ZNALAZŁEM SZPERAŁEM KOŁOTEGO MIESCA NA OKOŁO 10METRÓW I NIC JUŻNIE BYŁO.PROSZE O RADY W TEJ SPRAWIE Z GORY DZIEKI I POZDROWIENIA DLA POSZUKIWACZY ZE ŚLASKA I Z PRUDNIKA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Konoczku! Zwracam ci uwagę, że słowo obszarze" piszemy przez z", bo pochodzi od słowa obszar". Natomiast pomóżcie" piszemy przez ż" nie przez z", bo się wymienia na pomaga" czyli na g". Pozdrawiam
Rumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów mojego kasowania postów.
Dzisiaj na tapetę trafił Konoczek.
1. Zamieścił ogłoszenie na forum.
2. Zamieścił w dziale ogłoszenia pozdrowienia dla znajomego poszukiwacza.
3. Pokrzyczał sobie ale przynajmniej płuca będzie miał zdrowe.

Mam nadzieję że to nie zrazi go do uczestnictwa w dyskusjach na forum. Wejście miał niezłe :)

Niezłośliwy Administrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że wykasujesz mi niektóre tematy,bo niedość że sobie pokrzyczałem (ale musze powiedzieć że niewiedziałem że duże litery to krzyk)to jeszcze popełniłem błędy,ale pozdrowień mógłbyś nie wykasowywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze zamiast odpowiedziec mu na pytanie czepiacie sie ortografii. nie ma to jak fachowa rada w sprawie pisowni w jezyku ojczystym, tylko kolega nie o to pytal.

moja odpowiedz dotyczaca tematu. jezeli znajdujesz luski, i same luski, to upewnij sie czy nie szukasz w miejscu gdzie kiedys.np przed wojna byl poligon, badz plac cwiczen. wtedy masz bardzo marne sznanse na znalezienie giwery. chociarz wiele zrzutow broni chowano wlansie na poligonach badz strzelnicach. duzo sie o takowych slyszy. zas jezeli znajdujesz luski, guziki, menazki itepe to jest duze prawdopodobienstwo ze mozesz znalesc giwere. roznorodnosc ekwipunku jaki sie znajduje swiadczy o tym, ze wojska uciekaly w poplochu i czesc zostawiala to, co juz na ziemie spadlo. np. jakis panzergrenadier co czail sie z panzerfaustem czesto po wystrzeleniu gruchy w czolg, ktory byl o 30 metrow od niego myslal tylko aby spieprzyc, i zapominal o mauserze, ktorego wlasnie oparl o drzewo, gdy bral panzerrure.
powodzenia w szukaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fachową odpowiedz.jesteś super.ale musze ci coś wiecej powiedzieć o tym miejcu tam gdzie to znalazłem te łuski i naboje(austryjackie zpierwszej wojny św.)bo tam była potyczka ruscy z austryjakami,babka mi opowiadała,oprucz tych naboi i łusek znalazłem pełno zardzewiałych puszek po jedzeniu,były bardzo skorodowane ale folia aluminiowa sie zachowała która była na tych puszkach i tam można odczytać na tej folji jakieś napisy ale niesą to polskie napisy.pozatym babka mi opowiadała za tam dużo osób zgineło i niedaleko tego miesca były dwa kopce z trupów ruscy i niemcy,ale w 1920 te kopce polacy rozkopali i założyli cmentarz jakieś 7km w takiej wiosce(byłem na tym cmentarzu)ale niewiem dokładnie w którym miejscu te kobce były bo moja babka dwa lata temu zmarła a ja jeszcze nieszukałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna, to samo co zamieściłeś w ogłoszeniach, zamieściłeś na forum. Mam przesłać cały zrzut bazy? Może przy okazji od razu przerobimy dział ogłoszenia na dział pozdrawiam kolegę? A ogłoszenia przeniesiemy na forum? Będzie bardziej klarownie. Skończmy ten temat. Dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenin a może miron, z tego co pamiętam Twoich postów też skasowałem parę ale zawierały same bluzgi.
Co do urzędasa to może ty okażesz więcej luzu? Jesteś taki luźny że masz prawo kogoś obrażać? Bo jesteś pseudoanonimowy? Bo jesteś kozak? Dla mnie jesteś nikim, nie potrafisz nawet się podpisać, podać emaila. Jesteś po prostu zerowym anonimem.
A ja znowu zaczynam się angażować w pyskówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli byly zbiorcze mogily w okolicy, to powinienes poszukac zrzutowisk broni badz ekwipunku, czesto chowano je wrzucajac do jakiegos jaru, leju, bajora. wykozystywano naturalne doly, bo nikomu nie chcialo sie kopac nowego, gdy pod bokiem jest stary dol. na wierzchu kladziono kilka zdechlych koni, zeby miejscowi nie grzebali to raZ, a dwa ze trupy konskie przyspieszaly korozje. poszukaj walajacych sie konskich kosci. (czesto tak postepowano podczas 1 wojny, ale to nie byla regula) bron rozmontowywano na czesci i chowano osobno (zamki, lufy itepe). czasami wysadzano, badz zabierano. mozesz polazic po wioskach i sie popytac czy nieczego nie maja, taka duza potyczka, musi cos byc u wiesniakow, jakies helmy czy menazki badz manierki, to co sie moglo przydac w gospodarstwie. zrzutow ekwipunku poszukaj w okolicach tych zbiorowych mogil. pisales ze zwloki przeniesiono na cmentarz, a wiec mozesz poszukac rowniez w miejscu gdzie byly pierwotnie, zanim je ekschumowano, a noz trafi ci sie jakies odznaczenie badz kilka guzikow :)

powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zwróciłem uwagę na błędy ortograficzne, a nie Bocian. Więc o to go nie atakujcie. I zrobiłem to, nie żeby komuś dokuczyć, tylko dlatego się zdenerwowałem, bo kolega KNOCZEK narobił dużo zamieszania swoimi WIELKIMI LITERAMI. Trochę więcej spokoju, zastanowienia i rozwagi - tego życzę wszystkim forumowiczom.
POZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie