Skocz do zawartości
  • 0

nieśmiertelnik strażacki


kudlaty

Pytanie

Mam go już jakiś czas ale mimo to nie moge go rozwikłać:
H-feuerw.-sch II
95
nie mam pewnosci co do interpretacji: literka H (Heer, Heeres, Haupt a moze Hoherer ??? ) feuerw. - to raczej na pewno feurwehr- straż pożarna (choć moze sie myle ??) sch - schule (szkoła) wychodzi szkoła straży pozarnej wojsk lądowych (??)" a moze wyzsza (główna (??)) szkoła straży pożarnej (??)" próbowałem już różne kombinacje i w necie nic cikawego nie wychodziło :(, moze koledzy coś ciekawego wymyśla i podzielą się swoimi przemyśleniami :-) .......
Pozdrawiam Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

hehhe właśnie dzisiaj tez trafiłem na ta aukcje ale niewiele tam pisze na temat samej blaszki że jest to szkoła strazacka to juz sam doszedłem :-) chodzi o to co to za szkoła i może gdzie się znajdowała itp.....
pozdrawiam Mateusz
P.S swoją droga fajny zbieg okoliczności tamta blaszka ma numer 85 a moja 95 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to błedne tłumaczenie .sam myslalem ze to strazacka ale prawidlowo sie to tak tłumaczy-
Heeres-Feuerwerker-Schule Berlin Lichterfeld
WKIII mit 2 Gruppen. szkola wojsk ladowych rusznikazy lub technikow amunicyjnych.mam dwie takie blaszki .
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tłumaczenie wydaje się być najlepsze i dosć odkrywcze" :-) do tej pory zarówno ja jak i znajomi byliśmy przkonani o strażackości" tej blaszki :D, poszukiwania i główkowanie odnosiło się raczej do reszty....
dzięki i pozdro Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już jakiś czas ale mimo to nie moge go rozwikłać:
H-feuerw.-sch II
95
nie mam pewnosci co do interpretacji: literka H (Heer, Heeres, Haupt a moze Hoherer ??? ) feuerw. - to raczej na pewno feurwehr- straż pożarna (choć moze sie myle ??) sch - schule (szkoła) wychodzi szkoła straży pozarnej wojsk lądowych (??)" a moze wyzsza (główna (??)) szkoła straży pożarnej (??)" próbowałem już różne kombinacje i w necie nic cikawego nie wychodziło :(, moze koledzy coś ciekawego wymyśla i podzielą się swoimi przemyśleniami :-) .......
Pozdrawiam Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie