Skocz do zawartości

gdzie szukać monet???????


Gość kaczmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Właśnie zacząłem moją przygodę z wykrywaczem i mam pytanie:
W jakich miejscach szukacie monet???? Bo nie wiem gdzie zacząć szukanie. Chodzi mi o to czy jest są to lasy, polany a może jeszcze gdzieś indziej?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza troche poszperać w domuntach,starych mapach,dla przykładu u mnie w mieście jest takie miejsce gdzie Niemcy pod swoje stanowiska obrony w czasie wojny zrównali część terenu spychając wszystko i formułująć w jeden wileki wał.Obenie gęsto zarośnieta linia brzegowa.Ale czego nie robi,nie trzeba się nawet z amocno wysilać z wykrywką,od czasu do czasu Wisła sama wymyje z brzegu.
PS.Nie licz na to że ktoś Ci wskaże konkretne miejsce poszukiwań
Na pochybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ja najczęściej monetki wycinałem na polach.Jest jednak jeden warunek a mianowicie musiało coś tam wcześniej stać .Najlepszym nato dowodem są kawałki gruzu ceglanego na poletku,jednak 70% miejsc znam dzięki mieszkającym tam ludzią. Życze wytrwałości i powodzenia pozdrawiam Bolszewik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mi najlepiej się szuka na ornych polach a jeszcze lepiej gdy miasto się nie zabardzo rozrosło i jak najbliżej budynków(pytaj gospodarzy o zgodę),poszukaj na starych mapach;byłych dróg,stawów,karczm.oj jest takie miasto-prawda mietek ? ty będziesz wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie mam jakichś większych doświadczen w szukaniu monet, ale trafiają sie na starych drogach, starych wysypiskach śmieci, aaaaa ostatnio nawet na gnojownikach (starych oczywiście) Jak oporządzano bydlo czesto ludzie gubili drobiazgi a potem z gnojem wyrzucali.
No i oczywiście PLAŻA.... tam tylko raczej nowe monetki
Pozdro
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jakieś 15 lat, to na podwórku przed moim domem robiło sie porządki za pomoca węża z wodą. Podczas któregoś tam z kolei zmywania podwórza znalazłem 10 pfenigów z 1876r.
Co ciekawe, mój dom został wybudowany znacznie później , bo w roku ok 1900, a przedtem w tym miejscu prawdopodobnie nie było innej chałupy. Wniosek - trzeba mieć szczęście, a niekoniecznie wykrywacz, choć nie przeczę, że jest to jakieś niewielkie ułatwienie:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś chyba że kiedyś monety potrafiły być bardzo długo w obiegu, a twoje pfennigi w 1900 spewnością nadal były.
A monet najlepiej szukać w starych domach, swoją pierwszą znalazłem na strychu w skrzynce z metalowymi duperelami, a był to miedziany grosz S.A.Poniatowskiego
pozdr
Romel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje dukaciatko wylapalem zaraz kolo wsi MOKRA, gdzie teren zalesiony i dziura na dziurze, w takich chaszczach ze az sie dziwie ze tam wlazlem i to przypadek , bo jak przelazilem pod krzakiem to mi piszczalka opadla i wtedy pisnela na kolor.
inna znalalem pod drzewem w poblizu potyczki rusko- niemieckiej, obok paru lusek, inne (zlom( na polach w poblizu stalagluftu, ale trafialy sie tez niezle guziki, niestety rozpadl sie pozniej sam :(
pozdro td
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie