Skocz do zawartości

Klimat


vonadamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zadam pytanie?

Czy nie wydaje sie wam ze nasz klimat robi sie coraz bardziej upierd.iwy dla exploratorow? Wiosna byla wzglednie spoko. W Lipcu o zgroso temperatury jak na saharze! W Sierpniu padal desz az do konca wrzesnia(z malymi przerwami) a dzisiaj 13 PAZDZIERNIKA spadl snieg!!! Cos tu jest kurcze nie tak!!!
Choc wiekszej uwagi nie zwracam na warunki pogodowe ale ku..ica mnie bierze bo wolalbym kopac w lepszych warunkach!
Ja wiem ze ratuje mnie tylko prosba do najwyzszego:D:D:D

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedzialem, nie tylko nowe poprawki do ustawy będą ograniczać działalnosć ludzi z wykrywaczami do minimum, ale nawet samo posiadanie wykrywacza metalu będzie wykroczeniem. Podobnie jest w Irlandii. Poprawki wejdą w życie z dniem 01.01.2003 roku :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak uchwalą to już szczyt wszystkiego. Tylko czy przepisy będą określały co to jest wykrywacz metalu. Taki sprzęt do kabli i rur w ścianach to też wykrywacz metalu. Jeśli tak to ja mam wachadełko elektroniczne. hydro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiero będą jaja. Ludzie na widok osób z wykrywaczami będą sp... aż miło. Wiadomo - bandyci. I wzrośnie ilość przekopanych stanowisk archeologicznych. Jak widać powiedzenie o psu ogrodnika nadzwyczaj sprawdza się w Polsce. Niedługo będą zamykać za posiadanie oporządzenia i umundurowania wojskowego i wprowadzą podatek od oddychania. A sami będą płacić po 12% podatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie zapiszecie sędo kółka astronomicznego i meteorytów będziecie szukać , a posiadanie wykrywacza nie może być wykroczeniem ( a co z nami tka jak w stanie wojennym myśliwi broń zanosili na milicje tak my wykrywacze) nie dajmy sięzwariować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostatni gwizdek, aby przy pomocy naszego miesięcznika owy projekt ustawy (lub samą ustawę) wysłać w niebyt.... Mam nadzieję, że redakcja zajmie się tym tematem i za pomocą zaprzyjażnionych prawnikow zgłosi uwagi do Rzecznika Praw Obywatelskich, Trybunału KOnstytucyjnego lub nawet do papieża czy ustawa zgodna jest z ustawą zasadniczą, myślę, że na hasło z redakcji powysyłamy protesty. Ruch należy do redakcji Odkrywcy!!!! Ciekawe, że nie pamiętam aby na łamach ktoś omawiał / informował o tym projekcie...a może się mylę? pozdrawiam Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panie i panowie , bez nerwów , nie sądze zeby nasza kochana ;-))) władza az tak sie chciała ośmieszyć w dobie powszechnej globalizacji , integracji i czegos tam jeszcze. Wprowadzenie takiego zakazu (posiadania wykrywki ) bedzie trudne do wyegzekwowania , wchodzac przeciez do unii bedziemy musieli ratyfikowac układ z Schengen dotyczacy swobodnego przepływu osób i towarów. I co myslicie ze ludzie nie beda z zagranicy przywozic wykrywek, gdy te staną sie w kraju nieosiagalne? i ze nie beda ich przywozić bo im władza zakarze ? takie pomysły moze wypaliły by w kraju o wiekszej kulturze prawnej obywateli , ale nie w Polsce, u nas pewnie nikt sie tym specjalnie nie przejmie ze nie wolno , wiele rzeczy nie wolno a ludzie robia , ( nie wspomne tu o skutecznosci organów ścigania ;-))), sadze ze po prostu władza stanie przed faktami dokonanymi i cos bedzie musiała przedzej czy póżniej z tym fantem zrobic , aby wyjsc z tego z twarza ;-))). Zresztą nie wykluczone ze podobna sytuacja moze byc również z dekowaffen i gazówkami , które u naszych sasiadów zza miedzy ( Czechy, Niemcy ) są do kupienia bez rzadnych ceregieli, a u nas jak jest wszyscy wiedza . I co wtedy zrobi nasza władza? bedzie dalej udawac ze nie ma problemu ?, chowanie głowy w piasek to jest to co im niestety najlepiej jedynie wychodzi.
I tak z pogody zeszlismy na polityke ;-)))
Pozdrawiam Argo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toper - - - - -
nie chcę być złym prorokiem......ale laweciarzy też rząd RP zrobił na szaro i bez mydła bo naciskali producenci samochodów ( opowiadając bzury o złomach) a teraz nie można praktycznie ściągnąc sobie taniego autka.... a przecież interes spoleczny jakiś był ( warsztaty blacharskie, lakiernicze, mechaniczne - wszyscy na bruk!)
Dzwonilem ostatnio na infolinię informacji o unii i się okazało, że nasz rząd ma gdzieś prawo unii o swobodnym przepływie towarów i ludzi i nie zniesie zakazówi importu samochodów używanych (częściowego), ani wysokich opłat skarbowych!!!! ten przyklad niech będzie przestrogą przed zbytnią radością za nami nie przemawia ważny interes społeczny (nikt przez to nie umrze z głodu....) przykład ma tę pozytywną cechę, że pokazuje możliwośc wpływania na projekty ustaw poprzez nieustanne naciskanie, dlatego liczę na redakcję Odkrywcy aby pokierowali akcją zmiany stosunku konserwatorów do nas i uznania naszej działalności hobbistycznej pozdrawiam Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie